Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Van egy akusztikus gitárom,...

Van egy akusztikus gitárom, gyerek méret sajnos. Szeretnék előbb ezen megtanulni, illetve belekóstolni a gitározás művészetébe, és aztán veszek majd egy elektromos gitárt. Viszont az a baj, hogy nagyon öreg gitár és nem bírok vele (többi lent)?

Figyelt kérdés
Padláson volt, apumnak lett véve gyerekként de nem foglalkozott vele. A nyak és a test között elengedte a ragasztó, teljesen elállt. Azt sikerült megragasztani. A húrok is régiek ,de nem hiszem ez a gond, egyszerűen nem tudom behangolni. Ha simán pengetem, szól, de ha lefogom a húrt nem ad ki semmilyen hangot csak "pittyeg", szinte pattan egyet és ennyi. Netről próbálom hangzás után beállítani, eddig sikerül is, de lefogásnál semmilyen hangot nem ad. A bundok nem kopottak ,alig volt használva csak öreg. Segítsetek létszi!
2012. nov. 19. 14:18
 1/7 A kérdező kommentje:
Bund helyett érintő, bocs.
2012. nov. 19. 22:00
 2/7 anonim ***** válasza:

biztos elég erősen lefogod a húrokat?kérd meg apudat hogy próbálja meg.Bocsi ha rosszindulatunak tünik nem annak szántam...Amúgy meg a helyedben vennék egy rendes akusztikusat,mert azt ha lesz elektromos akkor is szivesen nyulsz hozzá az akusztikushoz,mert sokkal szebben hangzik és nagyon könnyen meg tudod vele magad nyugtatni...tapasztalat :D

15/F

2012. nov. 22. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Teljes erőből lefogom, az ujjhegyemen fél centis mélyedés van már lassan, de így se ad ki hangot, csak nagyon keservesen, az is fars......ha akkordot fogok le, akkor a lefogot húrok valamelyike szinte egyáltalán nem ad ki.....próbáltam lazábbra venni az E6-ost hogy úgy hangoljam hozzá a többit de csak úgy jön ki a hang ha meghúzom erősre a többit szval ugyanott vagyok.
2012. nov. 23. 19:32
 4/7 anonim ***** válasza:

akkor ajánlanám a második verziót,az új gitárt...

[link] -egy elektroakusztikus gitár,tehát ugyanúgy használhatod mint egy akusztikusat,később erősítőre kötheted

[link] -nekem valami ilyesmi gitárom van,nagyon szépen szól,nylon húros,picit nehezen hozzáférhető a nyak a testnél

[link] -egy western(szintén akusztikus) gitár,hosszabb nyakkal,ha jól látom,szintén nylon húrokkal

ezek csak kb viszonyitási alapnak árban...

2012. nov. 27. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
ez nagyon furcsa el sem tudom kepzelni hogy hogy nem ad ki hangot ? lehet hogy az a baj hogyha lefogod a hurt eleri a tobbi bundot is ez azert is lehet mert rosszul ragasztottad vissza a nyakat .bar igy latatlan nehez megmondani nem tudnal e kepet kuldeni?
2012. dec. 14. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Szerintem a korával van a baj. Ha még apukád kapta, akkor azért idős hangszer. Ha meg nem foglalkoztak vele, akkor az csak árthatott neki, mint ahogy az autókat is megeszi a rozsda. A húrokat meg feltétlenül cseréld ki. A gitároknál fél évente,évente újra kell húrozni. A húr az időtől, használattól kopik és nyúlik is, ezért van az, hogy nehezen tudod behangolni, vagy ha sikerül akkor hamar elhangolódik. Másik meg, hogy ha elállt a nyak és a test, akkor azt nem érdemes megragasztani, főleg ilyen öreg gitárnál, mivel az már szerintem soha nem lesz olyan pontos mint akkor, meg ezt hangszerészek állítják be. Másik meg több mint valószínű, hogy a nyak a görbe, vagy puklis, egyenetlen lehet. Ebben az esetben nincs mit tenni. Lehet új nyakat venni, de annyiból új gitárt kapsz. Remélem tudtam segíteni. :D
2012. dec. 24. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Ha még aktuális a dolog: ne az érintőt fogd hanem picit felette
2014. aug. 28. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!