Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Miért nincsenek a klasszikus...

Miért nincsenek a klasszikus gitáron "tájékozódási pontok"?

Figyelt kérdés
Nem tudom mi a hivatalos neve a "tájékozódási pontoknak". Azokra a pontokra gondolok, amik a nyak oldalán, ill. az érintők között vannak a 3.,5.,7.,9., 12.,...stb bundnál. Ezek a fémhúros gitárokon vannak csak. A nylonoson nincs. Miért nincs?

2013. júl. 15. 15:16
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem azért nincsnek bundjelölők, mert alapvetően akik klasszikus tanulásra adja a fejét, annak kutya kötelessége hamar megtanulni, milyen hang melyik fekvésben van, tisztában kell lennie az egész gitár hangterjedelmével. Tehát nekik nem igazán lesz szükségük rá, ráadásul ha helyesen tartják a gitárt, nem is látnák.

A fémhúrosok meg olyasvalakikbek is használható, akik nem akarnak vagy nem tudnak ilyen dolgokat negtanulni és csak úgy tudnak eligazodni a nyakon, hogy nézik... :)

De lehet, hogy nem így van.

2013. júl. 15. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%

Pozíció-jelölőnek szokás nevezni. A fogólapon valóban nincsen, viszont a nyak felső oldalán van valamiféle jelölés (furat+szín). Tanároknál láttam, hogy matricával jelöli a fogólapot annak érdekében, hogy a nebuló lássa, hol mutatja, amit mutat.

Azt, hogy a fogólapon miért nincs jelölő, nem tudom, feltételezem, hogy hangképzési és/vagy tradicionális oka lehet.

2013. júl. 15. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Én éppen olyan klassikus(nylon húros)gitárt keresek, amelynek a nyak felső oldalán van pozíció-jelölő furat/szín. És a nyaka a felső nyeregnél max. 45mm széles. Létezik ilyen?
2013. júl. 15. 15:45
 4/21 anonim ***** válasza:

A klasszikus gitárok általában tradícionális építésűek, tehát a nyak széles és nem nagyon használnak jelölőket.


(A furat+szín helyesen berakás, nem kimondottan furat, hanem bemarás és gyöngyház vagy műanyag van beragasztva).

2013. júl. 15. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
viszont a nyak felső részén bizony lennie kell. Pl nekem nem volt rajta alapból, de tettem rá, legalább az 5.nél és a 7.nél jó ha van, akárhány gitárművésznél látom, kivétel nélkül mindenki használ ilyen pozíciójelölőket. Igaza van aktív gitárnak, hogy a helyes tartásnak köszönhetően vakon is megtaláljuk, de azért nem árt ha ott van :)
2013. júl. 15. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
viszont a nyak felső részén bizony lennie kell. Pl nekem nem volt rajta alapból, de tettem rá, legalább az 5.nél és a 7.nél jó ha van, akárhány gitárművésznél látom, kivétel nélkül mindenki használ ilyen pozíciójelölőket. Igaza van aktív gitárnak, hogy a helyes tartásnak köszönhetően vakon is megtaláljuk, de azért nem árt ha ott van :)A pozíció-jelölőket hogyan tetted rá?
2013. júl. 15. 15:55
 7/21 A kérdező kommentje:
Bocsi, elfelejtettem a kommentemből kitörölni a tiédet!:)A kérdés a végén van.
2013. júl. 15. 15:58
 8/21 anonim ***** válasza:

Általában 52 mm szokott lenni, de létezik olyan, ami 47 mm. Az már elég közel áll, nem?

A Taylor klasszikusok legtöbbje ilyen, de a Takamine olcsó márkája, a Jasmine is csinál ilyet.

2013. júl. 15. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
én öntapadós fehér papírból lyukasztóval vágtam ki kis köröket, azokat tettem fel. Én tettem a 3. 5. 7. 9. 12. 15. és 17. érintőhöz is, egyrészt mert szólógitáron is ehhez szoktam hozzá, meg használnom is a 17érintőt is néha, és ha ugrálni kell, jó ha van fent is egy biztos pont:) egy régebbi gitáromra pedig fehér körömlakkal tettem pontokat, vagy hibajavító folyadékkal
2013. júl. 15. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
Köszi! Ez okos ötlet! Az öntapadós/lyukasztós. Kérdés, hogy meddig bírja? A lakk, ill. a hibajavító gondolom sokáig.:)
2013. júl. 15. 16:13
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!