Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Milyen hangológépet lenne...

Milyen hangológépet lenne érdemes vennem a gitáromhoz?

Figyelt kérdés

A mostani nagyon rossz, hangolni is alig tudok vele, a E-A-D-G húrok be sincsenek hangolva rendesen......

Olyan van, ami a húrt is felismeri elvileg, azt is lámpácskával jelzi, meg a hangmagasságot is lámpácskával jelzi.


Olyan kéne nekem, amin csak egy lámpácska van, tehát csak a húr hamisságát nézné.


Milyet tudnátok nekem ajánlani?

Lehetőleg olcsó legyen, és olyan, amit internetről is meg lehet rendelni

(link jöhet)


Előre is köszi :)



2013. júl. 18. 16:28
 1/9 anonim ***** válasza:

LoL. Milyened van most?

Még sosem találkoztam olyan hangolóval, amivel nem lehet behangolni egy gitárt. Sokkal inkább:

a., szar a gitárod

b., béna vagy hozzá

2013. júl. 18. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Kösz a segítséget kedveském.

a) szar a hangológépem igen, pont ezért akarom lecserélni -.-

b) valószínű, mert még az ismerősöm is, aki több éve gitározik, előtúrta a sajátját, hogy ő inkább azzal hangolja be


Légy boldog, szebbé tetted Te is valaki napját! ;)

Lúzer

2013. júl. 18. 16:49
 3/9 A kérdező kommentje:
a) ja, a gitárom.... valószínűleg tényleg szar. Cort gitár, és másik hangológéppel be lehet hangolni
2013. júl. 18. 16:50
 4/9 anonim ***** válasza:

Én még olyan hangolóval nem találkoztam, amivel ne lehetett volna behangolni egy gitárt, valamit alighanem rosszul csinálsz.


A "lámpácskát" LED-nek hívjáka. A normálisabb hangolók nem csak egy "lámpácskásak", hanem van valami mutatószerű vagy LED-skálás kijelzésük.


Bármelyik kromatikus hangoló képes az adott hanghoz legközelebbi hangot kijelezni.

Pl. Korg CA-1

[link]


Amúgy egy smartphone-nal is lehet hangolni, jópár ingyenes app van.

2013. júl. 18. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Azt persze nem merted leírni, hogy milyen a hangoló, mert csúnyán beégnél, hogy annak semmi baja... :D
2013. júl. 18. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Azért fura, amit mond a kérdező, mert vagy lehet hangolni vele, vagy nem szerintem, de olyan, hogy négy húrra nem jó, másik kettőre meg igen, az valahogy nem stimmel.

Ha akusztikusan hangolsz, a mikrofon sokszor elég érzéketlen, célszerű minél közelebb tenni. A környezeti zaj is eléggé be tud kavarni a gyengébb minőségű hangolóknál.

Ha nagyon érzéketlen, én azt szoktam csinálni, hogy ülve a lábamra fektetve tartom a gitárt és ráteszem a hangolót közvetlenül a húrok mellé a hangnyílás körül akusztikusnál vagy a nyaki pickup körül elektromosnál.

2013. júl. 18. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 kojee ***** válasza:
Hangvilla
2013. júl. 19. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ahhoz hallás is kell :)
2013. júl. 19. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Meg legalább 40-es IQ.
2013. júl. 19. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!