Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Gitárosok! Ti hogy vagytok...

Gitárosok! Ti hogy vagytok vele? Nektek ez rögtön ment?

Figyelt kérdés
Áprilistól gitározok,tanárhoz járok.A barrékkal jól elvagyok,mennek,könnyen lefogom csak a pengetéssel van még gond.Sokszor nem tudom pontosan hogy hogy is kellene.Nagyjából megvan,de mégse olyan.Próbálom mindenhogy,de sehogy akar sikerülni.Nektek ez rögtön ment?Belejövök??

2013. aug. 4. 10:47
 1/9 anonim ***** válasza:
65%

Igen, rögtön.

Az első órámon már Paganini darabokat játszottam, hibátlanul, kétszeres tempóban.

2013. aug. 4. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
32%
Azóta sem gyakoroltam egyszer sem. Semmit. Soha. Nem kell.
2013. aug. 4. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Akkor nagyon jó vagy.;DD na jó nem rögtön..de pl.fél év után?
2013. aug. 4. 11:13
 4/9 anonim ***** válasza:
miket játszol? Írj le néhány dalt amit tanulsz
2013. aug. 4. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Tankcsapda-Egyszerű dal,örökké tart,8óra munka,Azok a boldog szép napok,Boldog születésnapot -ezek mennek

Hooligans-Eljátszott gyémánt,Hooligans-Szabadon -már majdnem jól megy:D

most még a Republic-67-es úton..és még van pár amit még csak próbálgatok,hogy hogy is lenne jó..és gitártanárhoz csak 2 hét múlva megyek mert kirándul..

2013. aug. 4. 11:57
 6/9 anonim ***** válasza:
51%
Egyszerűbb pengetésű, lassabb számokkal gyakorold először, aztán egyre nehezebbekkel. Haveromnak nagyon nehezen ment a pengetés, még a hangok lefogása is, aztán kezébe vett egy balkezes gitárt és azon könnyebben pengetett, jobban kezére állt (pedig jobb kezes). Remélem nálad azért nem így lesz. :-)
2013. aug. 4. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Persze, gyakorlat teszi a mestert, ahogy a közmondás is állítja :) Idővel jobban fog menni. Van egypár ilyen gyakori pengetési séma, amiket nagyon sok dalban használnak, ha ezeket megszokod, már nagy előrelépés, de ahogy egyre régebb óta foglalkozol a zenével, rááll az agyad a dologra, és könnyebben rá fogsz érezni a pengetés ritmusára, még hogyha kicsit bonyolultabb, akkor is.
2013. aug. 4. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszi :) már rájöttem a 67-es ùtnak a pengetésère..már dél òta azt pròbálgattam..:)
2013. aug. 4. 16:42
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
én úgy látom hogy sok kezdő gitárosnak ez a legnagyobb problémája, de ne aggódj, ha májusban kezdted, még nem korai, ha nem megy annyira magadtól, olyan szabadon. gyakorold amit a tanárod feladott, meg próbálkozz. Ha most fél nap próbálkozás után sikerült ,akkor legközelebb menni fog méghamarabb, és idővel ösztönösen nyomni fogod rá, nem kell gondolkodnod rajta. Mindenesetre dicséretes, hogy füleled, és próbálkozol, sok hülye van aki ide jár, elvárja hogy írja le valaki hogy mikor hova kell pengetni, aztán megsértődik ha azt a tanácsot kapja, hogy próbálkozzon. szóval jó látni, hogy te inkább fél napig hallgatod, és próbálgatod, ahelyett hogy elvárnád hogy más tanulja meg helyetted :D
2013. aug. 4. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!