Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » A Bigsby húrláb mennyire...

A Bigsby húrláb mennyire hangolódik?

Figyelt kérdés
Az olcsóbb (200 ezer alatti) tremolos és Floyd Rose-os gitároknál sokszor az a probléma hogy a használatnál nagyon elhangolódik és kíváncsi vagyok hogy a Bigsby is ennyire hangolódik-e. Konkrétan erre a gitárra gondoltam: [link] .

2013. aug. 7. 11:17
 1/9 anonim ***** válasza:
Sajnos szinte minden tremolórendszerhez hasonlóan a Bigsby is okoz elhangolódást, persze nem mindegy, hogy mennyire veszed igénybe. Ha sokat és erőteljesen vibratózol vele, akkor valószínűleg hallható mértékben el fog hangolódni a gitárod.
2013. aug. 7. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Miért nem néztek utána kicsit a téámának? Annyi a tévhit ezzel kapcsolatban.

Igen, minden tremolós gitár elhangolódhat valamennyire, de ez egyáltalán nem biztos, hogy a tremoló hibája.

Amúgy a Bigsby egy tremoló rendszer és nem húrláb. A húrláb egész más.


[link]

2013. aug. 8. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Előttem szóló, ha már bele akarunk kötni hogy mit minek hívnak, akkor nem.. nem tremoló. vibrato. A tremoló hangerő váltakozását jelenti, a vibrató jelenti a hangmagasság váltakozást. Tehát a "tremoló" hibás megnevezés eleve..


A kérdésre válaszolva. A Bigsby teljesen más célra van, mint a Floyd.. Tehát ha Floyd helyett akarsz Bigsbyset, hogy ugyanolyat játszál rajta, akkor ne tedd, az nem arra való.


A Floyd Rosenál akár több hangos fel/le nyújtást lehet elérni, erre is használják.

A Bigsby meg igazából, egy nagyon finom vibratóra való csak :) (jó, persze lehet tépni azt is..)


Bigsby-nél a hangolódás meg inkább függ:

hangolókulcsoktól, húroktól, húrozástól!, nyeregtől (szemödldök, nut, ki hogy hívja)


Tehát ha ezek normálisak, normálisan van húrozva (mondjuk úyg: direkt Bigsbyhez) akkor nagyon minimális hangolódás van csak.

Persze itt jön képbe a satus hangolókulcs, stb. Összetett téma..

2013. aug. 9. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Előttem szóló, ha elolvastad volna a cikket, láthattad volna, hogy pontosan leírtam, mi a vibrátó és mi a tremoló :D
2013. aug. 9. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Arra reagáltam amit írtál, nem a cikkre.
2013. aug. 9. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Basszus, a cikket is én írtam... ennyire nem figyelsz?
2013. aug. 9. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
-.- értem én hogy te írtad.. csak mondom azt nem olvastam el, csak itt tremolót említettél, erre reagáltam. Ennyi, písz.
2013. aug. 10. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nyilván azért írtam bele, mert nincs már kedvem újra és újra leírni ezeket, ezért rakom be a linket... :)
2013. aug. 10. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Tényleg hasznosak! :)
2013. aug. 17. 21:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!