Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Ki az a mai énekes/együttes,...

Ki az a mai énekes/együttes, akiről azt gondolod, hogy 20-30 év múlva is ismert lesz?

Figyelt kérdés
2013. aug. 13. 00:11
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

Ilyen sajnos nincs szerintem. Vagy eltűnnek, vagy a népszerűség, az életmód kinyírja őket a legtöbb esetben.

Pl. ott a Nirvana. Kurt öngyilkos lett, Novoselic már nincs sehol, Dave Grohl karrierje pedig most még felfelé ível, de 10 éven belül el lesz felejtve.

2013. aug. 15. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:
Hát ez elég szomorú, de lehet, hogy igazad van.
2013. aug. 15. 15:28
 13/20 anonim ***** válasza:
Depeche Mode. Az elmúlt 33 évben már bizonyítottak és sosem nyúlnak mellé.
2013. aug. 20. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:
Na, te sem olvastad el alaposan a kérdést. Mondom, mai. A Depeche Mode a '80-as években kezdte, ah jól tudom. rendben van, hogy ma is zenélnek, de nem így értettem, ezt fent kifejtettem. De köszi azért.
2013. aug. 20. 16:16
 15/20 anonim ***** válasza:

A könnyűzene mára már teljesen átalakult. Ma a kiadók már nem "felfedeznek" bandákat, zenészeket, hanem gyártják őket. Bazinagy gépezet épült arra, hogy futószalagon szállítsák nekünk az újabb és újabb "sztárokat", akik helyett megírják a zenét, a szöveget, mindent, nekik csak elő kell adni. És ez nagyon is hallatszik.. nincs a popzenében őszinteség, érzés és eredetiség, ezért aztán 20-30 év múlva SENKI sem fog emlékezni rájuk.


Persze, lehetne mondani, ez csak a vénemberek nosztalgikus morgása, akik nem tudják elviselni, hogy a tinikorukban menő zenék már nem divatosak. De én még csak 30 éves vagyok. A Beatles, a Led Zeppelin, a Black Sabbath, Jimmy Hendrix, Queen.. csak néhány példa, akik már rég nem léteztek az én tini éveimben, mégis menők voltak.

És még ma is rengetegen hallgatják őket.

Ellenben Britniszpírsz óta csak pár év telt el, de az én gyerekem már azt sem fogja tudni, ki volt ő.

Viszont a Queen-t, és a többit még ismerni fogja.

2013. szept. 5. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:

Alapvetően igazad van. Én 20 éves vagyok, szeretem a Queen-t, a Status que-t, a Bon Jovit, egyes '80-as évekbeli glam metal bandákat, a Sweetet, meg a '60-as éveket. De a mai zenéket is kedvelem.

és mondom, alapvetően igazad van. De azért azt tudnod kell, hogy mikor iskolás voltam, azért ezzel elég egyedinek számítottam. Én sok könyvet is olvastam a könnyűzene történetéről, de a többiek a Queent csak úgy ismerik, mint egy bandát, amire azt illik mondani, hogy jó, de igazából 3 dalnál többet nem tudnak mondani. Az egyik lány meg egyszer Elvis Presley-re mondott olyat, amiből kiderült, hogy épp csak tudja ki az - nem tudom idézni, mert énekelni kéne hozzá. Ez még általánosban volt, gimiben valamivel tájékozottabbak voltak.


És az az igazság, hogy ez nem azért van, mert buták, vagy ilyesmi. Ezt azért le akartam írni.

2013. szept. 5. 17:35
 17/20 laurapalmer válasza:
Bastille
2013. okt. 10. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

13as vagyok, most olvasom a leabszást, hogy nem olvastam el a kérdést figyelmesen :D

De és mai alatt az én olvasatomban azt értjük, hogy napjainkban is aktív. Legalábbis én.


Amúgy ha nem így gondolod, akkor meg kellett volna adni, hogy mondjuk a 2000 vagy 2010 után feltűnt zenészek a vizsgálandó csoport. Mert így sajna nem a válaszom volt rossz, hanem a kérdés nem volt precíz.


Üdv, a Depeche Mode-os voltam ;)


szép napot

2013. okt. 11. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:

"13as vagyok, most olvasom a leabszást, hogy nem olvastam el a kérdést figyelmesen :D

De és mai alatt az én olvasatomban azt értjük, hogy napjainkban is aktív. Legalábbis én. "


Jó, de ez az én kérdésem. :D


Először valóban nem volt pontos, de utána ezt így leírtam, hogy 2000 után.

2013. okt. 11. 18:12
 20/20 igaziNÉV válasza:
Bastille :)) imádom
2016. máj. 18. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!