Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Miért gondolja bárki is a...

Miért gondolja bárki is a világon, hogy Kirk Hammett jó gitáros?

Figyelt kérdés

Azt megértem, hogy van aki szereti bizonyos szólóit (habár ezt sem egyszerű megemészteni), de hogy valaki egyenesen jónak, sőt a legjobbnak tartja az egészen hihetetlen.

Mit szerettek benne? Mi alapján gondoljátok ezt?



2013. aug. 13. 15:21
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

[link]

"Kirk Hammett-ről azért nehéz írni, mert az ember nem szeretné megbántani egyik oldal véleményét sem. Szokás a világ legjobb és legrosszabb gitárosaként is említeni, és én évek óta azt érzem, hogy bizonyos szempontból mindkét állítás igaz. A rengeteg baki, az értelmetlen technika (“Nézzétek csak ezt úgy csinálom, hogy így reszelem a pengetőt a húron a másikkal meg virgázok.” De most komolyan, ez annyira amatőr.), a szemmel látható elméleti hiányosságok és atom hülyeségek (“Well. Mi lenne ha erre az e-moll hangnemre én itten g-moll lá pentatont játszanék?”) mellett Kirk Hammett is egy ikon. Akire egy generáció úgy gondolt, mint a Gitárosra, aki azért néha mutat valamit a tagadhatatlan cigány véréből. Kirk Hammett nem hazudik, azt mondja amit érez, még akkor is amikor adott esetben nem érez semmit. Akkor játszik valami elképesztően semilyent, viszont közben mindig ott van, hogy ez a csávó a saját lelkéről mesél a gitározásában mindenféle gyarló, vagy akár csodálatos történeteket, úgy, hogy tagadhatatlanul van egy sajátos világa. Ez meg egy nagyon őszinte és szép művészi gesztus."

Nagy igazság :D

2013. aug. 13. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Ez egy nagyon nagyon jó írás.

Abszolút egyetértek.

Igazából hatalmas szerencséje volt a Metallicával.

A régi álmom egy Hetfield-Trujillo-Lombardo-Friedman Metallica felállás...

Na ez ütne akkorát, mint a buszkerék ráadásul általában jót is tesz egy bandának a vérfrissítés, olyankor mindig megfiatalodnak és jobb zenéket csinálnak. :)

2013. aug. 13. 15:46
 3/15 anonim ***** válasza:
Én nem értek a gitározáshoz, így nem tudom technikailag milyen gitáros is Ő, de azt tudom, hogy amit csinál, az hatásos. :-)
2013. aug. 13. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Hetfield - Newsted - Mustaine - Lombardo



Azt hiszem jól szórakoznánk :D

2013. aug. 13. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Szerintem Kirk tényleg jó gitáros, de nagyon messze van azoktól, akiket én a legjobbnak tartok. Egyetértek a globálgitáros cikk azon részével, hogy a kevesebb gyakran több, és fölöslegesen teper le egy csomó gyors pentaton szólót, mert a nagy részük nekem elég semmitmondó, sokkal jobbnak tartom, ha egy szóló inkább lassabb, érzelmesebb. A zene célja nem a minél nagyobb sebesség és technikai repertoár használata, hanem a szórakoztatás és érzelmek átadása, és bizony van olyan, aki ezt 4 akkorddal jobban megteszi, mint Kirk Hamett egy gyorsan eldarált szólóval.
2013. aug. 13. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Sok hangzatos szólója van ,nekem a Ride the Lightning a kedvencem , de azt köztudottan Mustaine írta,szóval ja.
2013. aug. 13. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

egyszerű, a rajongók nagy része nem hozzáértő (ami egyáltalán nem baj). Orgonisták közül is miért gondolja bárki, hogy Varnus Xavér jó, vagy hogy klasszikus gitáron Benkő Dániel jó?:D mert őket nyomják elénk, őket látjuk, és elhisszük hogy ő a jó (pedig igencsak gyenge mind a kettő, sokkal jobbak vannak náluk)

Kirk szerintem is jókor volt jó helyen, aztán aki nem gitározik, meg nem figyeli így, az elfogadja, hogy ő a híres, ő a színvonalas. de ez szerintem mindenhol így van :D

2013. aug. 14. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Igen, ebben is van valami.

Kezdem érteni.

Igazságtalan egy világ ez.

2013. aug. 14. 11:03
 9/15 anonim ***** válasza:
Igazságtalan? Kirknek ki kellett bírnia 30 évet James és Lars egója mellett. Egy csapat nem csak arról szól, hogy kinek milyen a hangszeres tudása...
2013. aug. 14. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Egyiküket sem ismerem személyesen, nem tudom milyen a személyiségük.

Amíg a zenéjüket hallgatom ez különösebben nem is érdekel.

2013. aug. 14. 11:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!