Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Miért gondolja bárki is a...

Miért gondolja bárki is a világon, hogy Kirk Hammett jó gitáros?

Figyelt kérdés

Azt megértem, hogy van aki szereti bizonyos szólóit (habár ezt sem egyszerű megemészteni), de hogy valaki egyenesen jónak, sőt a legjobbnak tartja az egészen hihetetlen.

Mit szerettek benne? Mi alapján gondoljátok ezt?



2013. aug. 13. 15:21
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Nézd meg a Some kind of monster filmet.
2013. aug. 14. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
48%
Vannak Kirk szólók amiket sokkal jobban játszom mint ő de összességében szeretnék én olyan gitáros lenni mint Kirk Hammett!
2013. aug. 18. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

Mivel nem gitározom, a bandatagokat nem igen ismerem és csak az audio verziókat hallgattam eddig, így nekem még mindig ő A Gitáros.

A banda összes zenéje elvarázsol, így ha Kirk hibázik engem nem érdekel. Szeretem őket!

2013. aug. 28. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Én nem értek ehhez, de nem hiszem, hogy Kirk nagyon jó. Jamesből ősi erő árad, a basszerorok mindig jók voltak, Kirk és Lars nem igazán. Azért a '90-es évek elején elég jó volt Lars is, akkor volt csúcson. A lényeg az, hogy így együtt működőképesek, biztos lehetne némelyik hangszerre jobb zenészt találni, de talán más tagokkal már rég szétestek volna. Larsra sem a szuper képességei miatt van szükség, hanem mert ért a zenéhez, és Jamesszel kiegészítik egymást. Kirúgni meg nem fogják egyiket sem, túl szoros a kapcsolat, és a Metallica így Metallica.

Egy Hetfiled, Newsted, Mustaine, Lombardo összeállítás tényleg jó lenne, de én bevenném Cliffet, ha még élne.

2013. aug. 28. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim válasza:
100%

Kövezz meg, de én azt gondolom, hogy Kirk Hammett a legjobb szólógitáros a világon.


Szerintem a "legjobb" kifejezés erősen szubjektív. Van, akinek a Kirk Hammett-féle szólók tetszenek, van akinek a Slash-féle szólók még a Guns N' Roses korából. Én személy szerint azért tartom ilyen nagyra Hammett-et, mert az ő szólózása volt az, ami miatt elkezdtem gitározni. Talán azért kezdtem el gitározni, hogy egyszer majd belőlem is egy Kirk Hammett tudású szólógitáros legyen, és még mindig ezt akarom. Mert be kell ismerned, hogy azért ő is tud valamit. Persze hallottam már gyorsabbat, szebbet, jobbat, mint Kirk Hammett, de számomra ő mindig is egy akkor ikon lesz, mint Bródy János. Igaz, a kettőt nem lehet összehasonlítani.


Én már voltam párszor Amerikában Metallica koncerten, és ugyanolyan felemelő érzés volt hallani a játékát, mint amikor Bródy János játszotta a Ha én rózsa volnék c. dalt. Örök emlék.


A másik amire kitérnék az, amikor a gitáros "hibázik". Na ez egy nagyon primitív nézet. Azt a dalt, amit a Metallica ad elő egy koncerten, azt a Metallica írta (van, amelyiket nem, de azokat is feldolgozták). És hogy jön valaki ahhoz, hogy "elhibázzák" a saját dalukat? Csak másképp játsszák. Legalább egy koncerten nem a stúdiószámot hallgatod, hanem egy élő koncertet, ahol élő emberek játsszák az élő, nem stúdiózenét.


És tudom, hogy egy picit megkéstem a válaszadással, de azért megkérdezném, hogy te hogy vélekedsz Kirk Hammett-ről?

2014. okt. 7. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!