Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Gitár, zeneelmélet, hangnem...

Gitár, zeneelmélet, hangnem ez így működik?

Figyelt kérdés

Eddig ha egy alapra szerettem volna szólót írni, akkor mindig csak hallás alapján tettem ezt.Kipróbáltam, hogy melyik skála, melyik hangja illik bele, de most komolyabban is érdekelne a dolog, mert egy kicsit hiányos a zeneelméleti tudásom.


Tényleg így lehet egy dal hangnemét meghatározni?


"Amikor elkezdünk énekelni vagy gitározni az utolsó hanggal lezárjuk a dallamot, az a hallgatónak egy nyugvópontot jelent. Ez a hang a skála alaphangja. Persze vannak olyan dallamok is, amelyek nem az alaphangon végződnek, de ilyenkor a hallgatónak hiányérzete támad és gondolatban odaképzel még egy hangot. A korábban felsorolt bármelyik hang lehet a skála alapja. Ha például a C hanggal zárjuk le a dallamot, akkor azt mondjuk, hogy ez egy C alapú hangskála, azaz a hangneme C."


2013. aug. 16. 18:55
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!