Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Mennyi egy átlagos énekes...

Mennyi egy átlagos énekes hangterjedelme?

Figyelt kérdés
lehet, hogy hülye kérdés, de arra vagyok kíváncsi, mettől számít különlegesnek egy énekes hangja. Mariah Carey-ről mondják, hogy 5 oktávot tud énekelni, Mikáról, hogy 3,5-4-et, és hogy őszinte legyek, én nem értek hozzá, de az egyértelmű számomra is, hogy az 5 oktáv nagyon ritka. De mennyi az átlag? Gondolom, hogy nincs ilyen pontos meghatározás, de úgy körülbelül mégis. És egyáltalán annak is lehet ilyet mondani, akinek amúgy hamis a hangja? úgy értem, előfordulhat, hogy valakinek hamis a hangja, de átlagon felüli a hangterjedelme?
2013. aug. 21. 00:50
 1/2 anonim válasza:
2 3 oktáv egy átlagos embernek, énekesnek a hangterjedelme.A rekord nőknél 8 oktáv a férfiaknál 10 ami mesének tűnik ugyan, elképesztő de igaz.Nem attól jó egy énekes hogy menyit tud kiénekelni, pl az opera énekesek 3 4 oktávot szoktak átlagba, hanem hogy milyen a hangtechnika. És igen pl én hamisan éneklek általában, de a jangterjedelmem 3.5 tized oktáv.A jó éneklés és a nagy hangterjedelemnek nem kell egymástól függenie
2013. dec. 14. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Valamiért csak most vettem észre a válaszod. Köszi!
2013. dec. 22. 11:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!