Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Komolyan nem hallják magukat...

Komolyan nem hallják magukat a zenészek egy koncerten?

Figyelt kérdés

Mutattak nekem haverok egy zenekart, már nem tudom melyiket ilyen rock zenekar, és a flökben volt fülhallgató.

Mondtam, hogy azok mit hallgatnak?

Azt mondták sajtá magukat. Én meg: Micsoda?

Hát igen, magukat, hogy tudják mit játszanak?

Hogy leeht hogy nem hallják már magukat? Egy rock kon cert az fülrepesztő, és nem hallja a zenész, aki játszik? Hogy van ez?



2013. szept. 18. 13:37
 1/4 anonim ***** válasza:
92%
Mert a hangfalak kifelé vannak fordítva, és így nem nagyon hallják magukat, ezért kell a kontroll füles.
2013. szept. 18. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
96%

Egy kicsit több képzelőerő és az alapvető fizikai ismeretek sokat segítenének. :)


Az, amin az egész zenekar szól, a zenészek előtt van és kifelé sugároz.

Mondjuk a gitárosnak van egy saját erősítője közvetlenül maga mellett, akkor azt hallja, meg valamennyit a dobból. A többit szerinted hogy hallaná tisztán? De bármelyik zenészre igaz, hogy az egészből csak egy kis részt hallana, mindegyik mást.

Vagy fülessel játszanak, vagy a földön vannak előttük ferdén visszafelé sugárzó kontrolládák, amelyekből hallják a visszakevert teljes hangzást...

2013. szept. 18. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem árt, ha az ember hallja is, amit játszik. Egy hangszer nagyon bele tud olvadni a zenébe (jó esetben), főleg ha sok szól egyszerre. Még betanult témákat is nagyon nehéz úgy játszani, ha nem nem hallod. A pontos játékhoz nem elég a precíz technika, hallani is kell. Aztán még ehhez jön az, amit előzőleg írtak: a visszhang, ami a kintről verődik vissza.
2013. szept. 18. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
* ami kintről verődik vissza.
2013. szept. 18. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!