Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Miért nem akart Maróthy...

H_h kérdése:

Miért nem akart Maróthy Zoltán fellépni a 15 éves jubileumi Ossian koncerten?

Figyelt kérdés

Ismeri valaki a hátteret esetleg..?

Miért utálják egymást ennyire Paksi Endrével az 1994-es szakítás óta?


[link] :


1993

Az "Emberi Dolgok" album az utolsó, amelyik bakeliten is megjelenik, ez a klasszikus hanghordozó sajnos lassan kiszorul a piacról. A lemezt bemutató országos turné után a személyes ellentétek a végsőkig kiéleződnek a zenekaron belül. A téli, Petőfi Csarnok-os koncert után megállapodás születik: ez a formáció befejezi működését.



A feloszláskor készített Metal Hammer interjú (Metal Hammer H #53 1994/2 6.évf) szerint az Ossian nevet a tagok nem használják későbbi zenekaraikban:


[link]


- Nyilván más név alatt fut majd az új zenekar!

- Az Ossian név az tabu. - szögezte le Zoli. Ezt is megbeszéltük.



[link]


kérdés: A májusi 25 éves bulin fellépnek régi tagok is?

Paksi Endre: "Mivel Maróthy Zoltánék a 15. és a 20. évfordulón is elutasították a felkérésemet, nem láttam értelmét újra megpróbálni a dolgot."


ugyanitt:


- Nem volt arról szó a jubileumi koncert kapcsán, hogy Maróthy Zoli is fellépjen?

- "A 15. és a 20. évfordulóra meghívtam, de visszautasította."


[link]


kérdés: Van-e arra lehetőség, hogy valamikor újra összeállhat a klasszikus, Paksi Endre-Maróthy Zoltán-Pálvölgyi László-Galántai Zsolt összetételű Ossian? Egy-két koncertet, netán egy egész turnét bevállalnátok-e így?

Maróthy Zoltán: Ezt nem tudom.


Valahol azt olvastam (ezt a forrást most nem találom), hogy mintha Maróthy Zoli csak úgy vállalta volna, ha csak ők, a régi tagok szerepelnek, az újak nélkül. Ebbe viszont Paksi Endre nem ment bele.

Máshol meg egy kommentelő szerint Maróthy Z. "liberális barátai" miatt nem akar(t) egy színpadon szerepelni Paksi Endrével.

Tudja valaki mennyi igaz ebből?


Azt azért látni kell, hogy a mai Ossian felállás, de különösen, ahol Paksi Endre énekli az eredetileg Maróthy által énekelt szövegeket, csak szánalmas utánzat...



2013. szept. 30. 16:23
 1/1 19gal_balazs97 ***** válasza:
Egy interjút olvastam Pálvölgyi Lászlóval és elmondta, hogy az Ossian-ban már akkor sem beszélt egymással Maróthy és Paksi ráadásul Pávcsit kirúgták az Ossian-ból amikor találtak egy jobb basszusgitárost magyarán nem hiszem, hogy régi Ossian felállást valamikor is látunk élőben.
2014. febr. 15. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!