Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Egy félakusztikus gitáron...

Egy félakusztikus gitáron lehet metált játszani?

Figyelt kérdés
Olyanokra gondolok mint a Metallica-tól a Master of Puppets vagy éppen a Judas Priest-től a Painkiller? Konkrétan erről a gitárról lenne szó: [link]

2013. szept. 30. 22:00
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
Mindenen lehet mindent, de attól még nem arra való.
2013. szept. 30. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
78%
Ebben P90-es pickupok vannak, ami nem rossz, de nem kifejezetten metálra való. Másrészt ezek az üreges testű hangszerek jobban hajlamosak a gerjedésre.
2013. szept. 30. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
66%

Lehet.

Én is jazzgitáron játszok bluestól metálig, sokmindent.

Persze minden stílusra vannak kifejezetten ajánott hangszerek, (hangszedő típus, gitártest forma, fa, akármi..)

De nincs olyan hogy valamin valamit ne lehetne játszani. ;)

2013. okt. 1. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Persze én se arra gondoltam hogy jazzgitáros black metal gitáros legyek :D, de azért ha éppen egy kicsit keményebbet szeretnék játszani akkor is megfeleljen.

2013. okt. 2. 16:34
 5/21 anonim ***** válasza:
54%
Nem fog megfelelni.
2013. okt. 2. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
47%

TE buta.. :D


Meg fog felelni, rengetegen játszanak üreges jazzgitáron keménebb zenéket! nagyon sokan. Köztük én is.

2013. okt. 3. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
Attól, hogy ti csináljátok még fos lesz és alkalmatlan.
2013. okt. 3. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:

Te miért beszélsz hülyeséget? Látszik hogy nem nagyon értesz a hangszerekhez. Ne okoskodj bele olyan témába amihez közöd nincs.


Miért lenne fos? Miért lenne alkalmatlan?

2013. okt. 4. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

LoL, én nem értek hozzá. :D

Talán mert sokkal lassabb hangja van, maszatos lesz nagy torzításon, gerjedni fog, a kialakításából adódóan sem alkalmas gyors, feszes játékra ésatöbbi ésatöbbi...

De akinél a gitározás kimerül az akkordozásban meg kvinttologatásban, annak magyarázhat az ember... :D

2013. okt. 4. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

Úgy látom nem érdemes győzködni, nem érted meg :D

Mindegy, a kérdezőnek mondom:

LEHET rajta játszani, nincs olyan jobb lesz vagy rosszabb lesz. MÁS hangja lesz, mint más gitárral.

Ugyanúgy ahogy máshogy fogsz egy Les Paulon, meg egy Straton megszólaltatni ugyanolyan zenét, ugyanúgy más lesz egy üreges gitáron, de egyik sem jobb vagy rosszabb.

Persze nem mindegy milyen gitár, milyen hangszedő, milyen erősítő.

2013. okt. 4. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!