Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Hogy álljak hozzá a zeneelméle...

Sándorjános kérdése:

Hogy álljak hozzá a zeneelmélethez?

Figyelt kérdés
Két éve basszusgitározom, és mivel folyton gyakorlom (napi minimum fél óra - átlagban 1, jó esetben 1,5-2 hétvégéken akár 3-4 is) ezért már egész jó kis hangsorokat tudok kicsikarni belőle, viszont egy nagyon nagyon kezdő zeneelméleti szinten megrekedtem (épp elég a gyakorlathoz, három skálát kívülről fújok, kerülöm a diszonanciát, abc-s hangok mennek, de még a hármas-négyeshangzatokig, akkordokig nem jutottam el), és hogy továbbfejlesszem valahogy neki kéne hasalnom, és a szó soros értelmében magolni. Miképp fogjam fel? Mikortól, és milyen formában jelentkezik az áhitatos tudás, amit a zeneelmélettel sajátítok el? Kétségtelen, hogy "tudok" játszani, de a zeneelmélettel mennyivel fog technikásabb, jobb lenni a játékom, ha a szűkös szabadidőm miatt az elmélet a gyakorlat rovására válhat?

2013. okt. 26. 23:05
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Hát, ezt most így nehéz megfogalmazni, mert nem olyan kézzel fogható dolgokat fogsz tanulni, amit így nem tudsz eljátszani, úgy meg már el fogsz, de nekem pl meggyőződésem, hogy egy zenésznek tudnia kell hogy mit miért csinál :D én nem tudom elképzelni hogy úgy nyúljak egy hangszerhez, hogy betanult hangokat, sémákat játsszak, úgy, hogy közben ne értsem hogy mi miért van ott.

Pl írtad, hogy kerülöd a disszonanciát. Nem kell azt kerülni, csak tudni kell, hogy hol mit lehet, aztán annyival is színesebb lesz a játékod. Technikásabb a sok gyakorlástól, technikai dolgok tanulásától lesz a játékod, de ha meg érted hogy mit miért csinálsz, sokkal színesebb lehet. Pl, meglátsz egy dalnál 4 akkordot, annyi van megadva, D, A, hm, G. Mit csinálsz vele? Játszod az alaphangokat? Sok basszeros annyit csinál, de persze lehet azt is színesíteni. Egy idő után meg a sok elmélet elvezet oda, hogy nagyon jó basszusszólókat fogsz tudni játszani, könnyen ki fogsz tudni lépni a kísérőhangszer szerepéből, és saját dallamokat csinálni.


Azt viszont nem tudom, hogy mennyire működik, ha leülsz és elkezded magolni. Én valahogy mindig csak úgy tanultam, ragadt rám a többi zenész között, meg a tanár mindig mondta hogy mi hogy van, de nem tudom, hogy egy könyvből pl mennyire fogod tudni magad fejleszteni

2013. okt. 27. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!