Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » A zenéből meg lehet élni?

A zenéből meg lehet élni?

Figyelt kérdés
2013. okt. 29. 16:22
 1/7 anonim ***** válasza:
ha ezt itt kell megkerdezned, a valasz nem.
2013. okt. 29. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem, szerintem pl. a Beatles meg a Queen tagjai hajléktalanok voltak -.-'
2013. okt. 29. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Nem így értettem. Nem írtam elég bőven, elnézést.


Nem feltétlen a híres zenekarokra gondolok, hanem például az ilyen alkalmi zenészekre, akik hol lakodalomban, hol hajón, hol rendezvényeken zenélnek, esetleg tanítanak is. Csak ebből meg lehet élni, vagy ők is csak "másodállásban" foglalkoznak ilyenekkel?


Az az igazság, hogy kilenc éve zenélek. Tanárnál kezdtem, majd egyénileg képeztem magam, elég tisztességes szintre. Idén leérettségizek, úgy tervezem, sport rekreációt fogok tanulni. Megérné-e helyette, vagy utána elvégezni valamilyen zeneiskolát/tanfolyamot, hogy legyenek papírjaim is, és zenészként elhelyezkedni?


Előfordulhat hogy ez egy hülye kérdés, de nincsenek ilyen irányú tapasztalataim. A válaszokat előre is köszönöm.

2013. okt. 29. 18:20
 4/7 anonim ***** válasza:

zeneszkent 'elhelyezkedni' nem lehet, nincs ilyen 'munkahely'. vagy van maganzenekarod, es jarod veluk a bulikat, lagzikat, es kiderul hogy jo amit csinalsz, vagy nem. ha komolyzenerol van szo, meg kisebbek az eselyek, mert a hangversenyzenekarokba bekerulni kizarolag konzervatorium elvegzese utan van esely.


konnyuzenere eletet epiteni jelenleg nem igazan kifizetodo, hogy ugy fogalmazzak...

2013. okt. 29. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A zenèlèsbōl meg , persze van egy feltètel csináld szarúl !

Minèl jobban lejáratod ès megalázod a szakmát annál gazdagabb leszel.

Ez termèszetesen csak a mai könnyūzenère vonatkozik , kivève a jazzt.

2013. okt. 29. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Legtöbb magyarországi együttesnek (azok közül, akiket ismerek) tagjai más munkával keresik a kenyerüket, a zene csak egy hatalmas jó hobbi nekik.

Junkies

Ruber Pupets

BlindMyself

OneHeadedMan

Subscribe

Band Of StreetS

...

2013. okt. 30. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

2013mas komment de azért leírom én mit gondolok

Apum régen hetente 2-1x járt lagzikba, hajókra zenélni, és kapott is érte pénzt, pont eleget. Az ilyenfajta megelhetesbeb az a jó szerintem hogy nagyon sok embert meg tudsz ezáltal ismerni, és ha szereted akkor nagyon jó szakma tud lenni. De ne ez legyen a fő állásod.

2022. máj. 4. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!