Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Elkezdeném a gitározást...

ZorPrime kérdése:

Elkezdeném a gitározást (kimondottan elektromos gitáron, metalt játszom amúgy egy másik hangszeren) és érdekelne a véleményetek, mely gitár lenne jó elsőnek? (részletek lentebb)

Figyelt kérdés

Fix húrlábban gondolkodom, fontos a stabilitás, tremolózni ráérek később is. Az alábbi hangszerek jöhetnének számításba, melyiket ajánlanátok?


- Cort KX-5

- Ibanez GRGR 121

- Ibanez GRG 321

- Epiphone Gothic Explorer ('58)


Erősítőként azt hiszem, megtenné egy Roland Cube v. egy kisebb Peavey Bandit is, ezek tudomásom szerint ár/érték arányban szintén jók. Vélemények?



2013. nov. 5. 11:25
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Na, ez a hozzáállás! ;)

Én az epit venném, habár kezdõnek inkább a Cortot ajánlanám.

Ezeknek az olcsó Ibiknek mindnek megvan a hangjában valami furcsa mûanyagosság, amitõl a hideg kiráz.

2013. nov. 5. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Corot ne vegyél, epi sokkal jobb minőségű.
2013. nov. 5. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Na és erősítő-ügyben mit gondoltok? A Rolandot sokan dicsérik, a Peavey-t meg közelebbről ismerem és ár/értékben jónak tűnik.
2013. nov. 5. 19:31
 4/5 anonim ***** válasza:

Mindkettő nagyon jó.

Cube ha effektezni is akarsz, Peavey ha ez annyira nem fontos.

Nehezen tudnék dönteni a kettő közül.

Habár én inkább Peavey, no effekt, de erőteljesebb hang, zenekarban sokkal átütőbb lenne.

2013. nov. 5. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi. Na, azért mégse vagyok síkhülye a témához :D
2013. nov. 5. 20:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!