Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Milyen elektromos gitáron...

Milyen elektromos gitáron érdemes elkezdeni tanulni?

Figyelt kérdés
Akkusztikus gitáron autodidakta módon már elkezdtem tanulni, de sajnos eltörött. Ha már új gitárt kell vennem, akkor elektromosra szeretnék váltani, mert egyszerűbbnek tűnik (miután egy-két buli alkalmával előkerült). A kérdésem, hogy ár/érték arányban szerintetek milyen elektromos gitáron (és erősítőn) érdemes elkezdeni tanulni? Stílus tekintetében a klasszikus rock áll hozzám közel, de minden dallamos harmóniára vevő vagyok. A válaszokat előre is köszönöm.

2013. nov. 27. 21:52
 1/10 anonim ***** válasza:
limit?
2013. nov. 28. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Clairvoyant ***** válasza:

Kezdő csomagokat lehet kapni szinte mindenhol 60 ezer forinton innen, amiben van egy alap gitár (mondjuk jellemzően egy Cort vagy egy Squier), jó esetben single/humbucker hangszedő kombinációval, egy erősítő (kombó), tok, heveder, stb.


Nem világszínvonalú dolgok ezek, de tanuláshoz több mint elegendő, és ha hosszú idő után sem unsz rá, akkor vehetsz majd még profi hangszert bőven.


[link]

2013. nov. 28. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
ez iszonyat nagy hülyeség... má bocs, de egy ilyen "kezdő szett" többet árt mint használ minden ilyentől távol kell maradni a legutolsó fos az egész és csak elveszi a kedvet a gitározástól tulajdonképpen...
2013. nov. 28. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
A szettet valóban ajánlott elkerülni. Epi, Squier, Vintage, Cort. Ezeket tudnám ajánlani.
2013. nov. 28. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Max 100 ezret gondoltam, a szettekről sok jót nem hallottam
2013. nov. 28. 20:42
 6/10 anonim ***** válasza:

100 ezerből már egy egész pofás kis " kezdő " cuccot lehet venni használtan, nem kell elpocsékolni szettekre a lóvét, amúgy sem érik meg az árukat. Én a linkben szereplő gitárokat ajánlanám. Nem mondanám kezdő cuccoknak, de az tuti, hogy a későbbiekben is ki fognak szolgálni. Ár/érték arányban szerintem az egyik legjobb választás a Cort. Tapasztalatom szerint a KX1Q baromi kényelmes és szépen is szól, illetve a linkben leírt konstrukciói sem elhanyagolandók. A másik 2 hangszerrel kapcsolatban sajna nincs tapasztalatom. Erősítőnek, ha csak szobában gyakorlás céljából használnád egy kis 10-15 W-os erölködőt ajánlanék pl.: Peavey Vypyr 15 vagy Line 6 Spider 3 15 W vagy Spider 4 15 W-os kis erősítőjét mondanám. Ezek az erősítők 20 és 30 ezer között vannak használtan. Ezek az erősítők beépített effektekkel rendelkeznek és méretükhöz képest egy rakat hangzást ki tudsz hozni belőlük.


Gitárok:


[link]


[link]


[link]

2013. nov. 28. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Shazeen ***** válasza:
A KX1Q a legjobb választás ezekből. Tremolósat, meg ebben az árkategóriában ne vegyél!
2013. nov. 29. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Clairvoyant ***** válasza:
Érdekelne, mit értesz az alatt, hogy "többet árt mint használ" egy kezdő szet... nincsenek rajta bundok, esetleg csak fejjel lefelé lehet velük rossz technikával játszani?
2013. nov. 30. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

látom sok gitár járt a kezedben...

akkor tudnád hogy mi a különbség egy már elfogadható gitár és egy ilyen szettben található uszadékfa között...

kezdve a pontatlan munkától , rossz méretekig , beállíthatatlanság nem is beszélve a szörnyű hangról...

összefoglalva :

- Rossz faanyag

- Értékelhetetlen hangszedők

- Igénytelen kialakítás

- Rossz alkatrészek

2013. dec. 1. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

és annak mi köze ahhoz, hogy szettben van-e, vagy sem? Cort gitáros is vannak szettekben, amikre meg máskor a nyálatokat csorgatjátok. Squier gitár is van szettben, ugyanolyan amit eladnak külön is. Ibanez gitárokból is viszonylag korrekt kezdőgitárokat is tesznek szettbe, vagy ott már le van butítva, amiért nem külön adják el?


Én azért nem ajánlom a szettet, mert azt hinné az ember, hogy olcsóbbra jön ki, ha csomagban veszi meg a kiegészítőket is, pedig általában nem..:D A gitár minősége nem a szettől függ, ugyanazt az Ibanez grg 121-et teszik szettbe is pl, amit eladnak külön is.

2013. dec. 1. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!