Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Le tudná írni valaki a 'Börtön...

Le tudná írni valaki a 'Börtön ablakába' című dal gitár akkordjait úgy, hogy ne legyen benne F-dúr akkord?

Figyelt kérdés

2013. dec. 8. 17:10
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:

G - Em - Am - D7

... :)

2013. dec. 8. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
C-Am-Dm-G7
2013. dec. 8. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
Köszönjük, Emese.
2013. dec. 8. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
F dúr helyett játssz E#dúrt, vagy Gbb dúrt. :)
2013. dec. 9. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
Miért akarod kihagyni az F-dúr-t??
2013. dec. 9. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Csak nem értettem, hogy egy magát zongorista-gitárosnak mondó, miért nem az alaphangnemhez tartozó akkord harmóniákat adja meg a válaszában. Üdv: Emese
2013. dec. 10. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:

alaphangnem? :D


szerintem bármelyik zenész azt mondaná erre, hogy nem alaphangnem van, van sok hangnem, ismerni kell mindent.

2013. dec. 10. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
A kollégának igaza van, elhamarkodottan ítélkeztem. A "Börtön ablakában" kétféleképpen játszható: C - Am - Dm - G vagy C - Am - F - G. Mindkettő jó,sőt szerintem az első az eredeti akkordmenet. Ha az elsőt alkalmazzuk, akkor valóban nem kell az F dúr (gondolom a kérdező a berrét szeretné elkerülni).A kollégának igaza van. Bocsánatot kérek,hülye voltam.
2013. dec. 10. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

De én is hülye vagyok, mert mi van, ha G dúrban van? :D

Ezért szeretem jobban az "I - VI - II - V" jelölést.

2013. dec. 10. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

A C-dúros vagyok: valóban a legelegánsabb a "relatív hivatkozás" használata és döntse el mindenki az énekhang fekvésének és az aktuális lelkiállapotának megfelelő hangnemet. Bocsánat Kowaxostól, ha esetleg személyeskedő volt a reagálásom. Eddigi megnyilvánulásaidra nem jellemző az emesézés, valószínűleg ezért is talált be nálam.

A "minden hangnem" kollégának: nyilvánvaló, hogy zenészként illik tudni minden hangnemben megszólaltatni a hangszert, viszont (ezzel nem a kérdezőt akarom degradálni) vannak szintek, amikor nemcsak felesleges, de kifejezetten zavaró a több hangnem (néha nyomasztó) képe. Sőt, bizonyos esetekben azt is el kell fogadni, hogy a másiknak nincs is igénye ezen ismeret, tudás elsajátítására. Hogy jó módszer-e a C-dúr hangjait mint alaphangsort használni... Megítélni nem tudom, mert még nem látom az egészet, de valahol végül is el kell kezdeni...

2013. dec. 11. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!