Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Le tudná írni valaki a 'Börtön...

Le tudná írni valaki a 'Börtön ablakába' című dal gitár akkordjait úgy, hogy ne legyen benne F-dúr akkord?

Figyelt kérdés

2013. dec. 8. 17:10
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
54%
"kicsit" le voltam ittasodva, amúgy nem szokásom "emesézni" :D
2013. dec. 11. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

Írta valaki hogy biztos azért akarja kihagyni az F-dúrt mert a barrét akarja elkerülni.

Ezen mindig eltűnődöm, hogy miért gondolja valamki, miért kéne az F dúrt pont barréban fogni. Illetve a G-t vagy akármelyik másikat meg miért nem?


Akármelyik akkordot lehet barréban fogni, és barré nélkül is. Mikor melyik jobb, kényelmesebb, egyszerűbb..

Miért jön mindenki az F akkorddal??

2013. dec. 11. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
54%
Ahhoz, hogy barré nélkül le tudd fogni az F dúrt, ki kell hagyni a 2 felső húrt. Egy kezdő örül, ha egyáltalán tud valahogy sikálni, esélytelen, hogy közben arra is figyeljen, hogy melyik húrt kell kihagyni. Egy A mollnál még elmegy, ott csak a legfelső kerülendő. A nem barrés F dúr eléggé "alul" van.
2013. dec. 11. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
a nem barrés F dúrnál egyetlen húrt kell max kihagyni, de azt se muszáj.. pont úgy ahogy az A moll/dúrnál 1 húrt.. vagy a D-nél.. meg a C-nél szintén. szóval még mindig semmi különbség nincs akármelyik másik akkordhoz képest a F-nek...
2013. dec. 12. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
Ha az A húrt is megpengeted, az, már F/A. Ha a basszusgitáros F-et játszik, mély tartományban a terc már eléggé disszonáns lesz.
2013. dec. 12. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

Persze hogy megpengetem az A húrt.. De miért lenne F/A?

Az A húron egy C hangot fogok le az F-dúrban

2013. dec. 12. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Nem valami lá ré ré fá mi ré ré szolmizációval? Most csak ennyi ugrott be:$
2013. dec. 12. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Én a 4 húros F dúrra gondoltam. Ha hozzáfogod a C-t, akkor meg F/C-t kapsz, tehát az sem az az echte F dúr. A C hang mélyebben van mint az F, de legalább nem lesz disszonáns, mert így már kvintet kapunk. De ne szkanderozzunk már tovább, szerintem hagyjuk a fenébe. Aki ilyen részletekbe is belemegy, annak már úgyis mindegy, mert bármikor tud barrét is fogni. Aki meg nem, az már rég elvesztette a fonalat.
2013. dec. 12. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
100%
Jogos! :))
2013. dec. 13. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Én is az F-dúr kihagyásán gondolkoztam rég,de maradtam nála és ajánlom hogy te is maradj nála mert így is gyakorolhatod.
2015. ápr. 30. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!