Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » A gitár szolók uyg születnek...

A gitár szolók uyg születnek hogy minden akkordra vannak skálák amik illenek és akkord váltáskor mindig más skálát játszok és kombinálom minél szinesebben?

Figyelt kérdés

2013. dec. 11. 18:42
 1/7 anonim ***** válasza:
Érzésből születnek és szívből.
2013. dec. 11. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
azt tudom de ez a lényege?? tehát ha g dúr megy csak nem játszhat mit tom én f moll pentaton skálát vagy hogy megy ez?
2013. dec. 11. 18:48
 3/7 anonim ***** válasza:
Többnyire úgy megy-tisztelet a haccázezer kivételnek-hogy a nóta kísérete egy hangnemen belül mozog. Erre kerül a szóló, felhasználva az aktuális hangnem hangkészletét...kicsit kerékbe törve ennyi:) Persze a kérdésben elővezetett gondolatodnak is van jogosultsága.
2013. dec. 12. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

nem, nem KELL váltáskor más skálát játszanod, akármikor játszhatsz akármilyen skálát játszhatsz, persze ha jól hangzik hozzá.

de ez nem csak az akkordhoz tartozó skála lehet..

2013. dec. 12. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A beszédközpont megtanul a zene nyelvén hadarni, és intézi. Közben arcokat vágsz és nyünnyögsz, mert jól esik. Tényleg.
2013. dec. 13. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
utolsó választ nem igazán értem kifejtenéd hogy mit akartál ezzel mondani?
2013. dec. 13. 13:02
 7/7 anonim ***** válasza:

Arra célzott pontosan, hogy igazából nekem speciel halvány lila fingom nincs, hogy épp milyen akkord megy, és hogy milyen hangra épülő skálát játszok épp hozzá, amikor improvizálok.

(illetve valószínűleg tudom.. de egyáltalán nem figyelem, nem az alapján szólózok)

Egyszerűen hallod hogy mi megy, és ahhoz mi passzol.. Ez nem matek, hogy követni kell, hogy erre ilyen skálát kell játszani, arra meg azt. Mire mi a helyes.

Az ami éppen oda jól hangzik.

2013. dec. 14. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!