Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Jimi Hendrix és Van Halen...

Jimi Hendrix és Van Halen által is kedvelt az Eb hangolás. Milyen gyakorlati jelentősége van ennek? Főként az akkordok szempontjából érdekel a dolog.

Figyelt kérdés
Azon felül, hogy a hangzás dögösebbé, kicsit "misztikussá" válik. Vagy csak ennyi lenne? Csak az a lényege, hogy a megszólaltatott hangok, máshol vannak a fogólapon, a normál hangoláshoz képest, így megváltozik a hangszínük picit?

2013. dec. 27. 01:14
 1/4 piriiiiii ***** válasza:
46%
Szerintem az egész hatvanas, hetvenes évek teljesen más hangzást képviselt, ez az akkori technikáknak köszönhető többek között.
2013. dec. 27. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Könnyebb nyújtani a húrokat, az énekesnek könnyebb dolga van (pl Metallica is Eb hangolásban játszik koncerteken), egy szakavatatlan fül csak annyit fog hallani, hogy keményebb hangzása lesz a gitárnak, de nem tudja megmondani, hogy miért
2013. dec. 27. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Nagyjából én is így gondoltam.
2013. dec. 27. 11:17
 4/4 anonim ***** válasza:

Egy fél hanggal lejjebb van hangolva minden húr a gitáron. Az előző hozzászóló leírt mindent róla hogy miért. Én hozzátenném hogy később és ma is használatos, Nirvana stb.

És készítenek olyan hangolókulcsot, nyerget, aminél csak egy pattintás és minden húr átkapcsolható normál hangolásról az általad választottra. Mellesleg, tapasztalatból írom hogy próbáld ki a zsír újonnan vásárolt húrjaidat először Eb-re hangolni! Az új húr sokkal jobban szól ilyenkor lejjebb, mint a normál felhangolással. Felhangolni pedig ráér később ha már fénytelenedik, kopik a húr hangja.

2014. máj. 5. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!