Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Elhatározztam hogy szeretnék...

Elhatározztam hogy szeretnék megtanulni elektromos gitáron játszani, és ebben kérnék kis segítséget?

Figyelt kérdés
Aki hozzáértő segítene abban hogy pl. melyek azok a gitármárkák amík a jobb kategóriások,illetve amik ugymondd "kerülendők" vagy gagyik,tudom pénztárca függő is de kb. mégis,valamit milyen könyveket és segédanyagokat tudnátok ajánlani,mert magam szeretnék tanulni,nem tanárral és bármilyen egyéb hasznos infót ezeken kivül szívesen elfogadok.
2013. dec. 30. 18:06
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:

Mentek a kezek :D

Köszi a segítséget!!

2014. jan. 1. 20:51
 12/24 A kérdező kommentje:
Ja még annyi,hogy érdemes venni, egyenként a dolgokat...gitár,erősítő stb....vagy érdemes inkább szettet nézzni?.
2014. jan. 1. 21:28
 13/24 anonim ***** válasza:

szettet nem érdemes!! mert abba,vagy a gitár jó és az erősítő szar,vagy fordítva..senkinek se szoktam ajánlani! vegyél egy gitárt,gyűjts egy kis pénzt és vegyél egy kis kombót. ha szeretnéd abba is segítek,ha most szeretnél venni..


na de a lényeg,hogy szettet NE!!

2014. jan. 1. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:

Aha értem,nem még nem most akarok venni...de nem úgy akarok venni hogy megveszem az elsőt amit találok sity-suty,aztán meg benézem mert szar,előbb utánna járok,azért megkérdezem mi a véleményed erről a szettről..mert nem tünik rossznak..bár én nem vagyok hozzá értő.

[link]

Ha már így kivegézztük a gitárt...mitkell nézzni az erősítőnél ami lényeg..gondolom ottis megvan hogy jobb/gyagyibb márkák..stb...van-e ilyen hogy adott gitárhoz adott erősítő jó? stb.

2014. jan. 2. 00:05
 15/24 anonim ***** válasza:

persze,egyértelműen nem azt kell megvenni,amit először meglátsz..:)


na,ez a szett pl. elég jó,mert a gitár jó a célra és az erősítő is. ez a kombó tökéletes gyakorlni. nekem van egy komoly erősítőm (egy marshall jcm fej és egy láda),de azt a nagyobb koncertekre viszem el,és van egy kombóm,amit kisebb koncertre,próbákra használok és az pont ennek a fendernek az egyik nagytestvére. szóval ez a szett akár meg is érheti..:)


nos,erősítőkről a tudnivalók..van ugye a fej+láda kombináció,azt majd akkor fogsz venni,ha már mész koncertekre,illetve nem feltétlenül mert én is szoktam menni koncertezni kombóval.

na a lényegre térve,egy erősítő vásárlásnál először a használatot kell nézni. mire használnád : koncert,otthon,próba,stb.. ha ezt tudod akkor annak megfelelő teljesítményű (watt) erősítőt vegyél. ezután igény,pénz,használat,tudás kérdésekor,eldöntöd azt,hogy kombót vagy egy fej+ládát veszel. amire itt figyelni:

-csöves vagy tranzisztororos ( ezt teljesen ízlés dolga,elmész egy hangszerboltba,kipróbálsz egy csöves és egy tranyós cuccot és akkor eldöntöd,hogy neked melyik a vevő. de ha még csak szobába akarod akkor ezekre nem kell figyelni)

-ugye kell,hogy hány wattos

-márka (amit ajánlok: peavey,laney,marshall,fender)


azt mindenképpen ajánlom,hogy mielőtt megveszed az erősítőt,próbáld ki. főleg ha használt. azért sokat segít ha kipróbálod,a csatornákat stb. de ezt se kell addig ameddig nem akarsz komolyabb cuccot venni.



u.i.: ebbe a szettbe lévő erősítő tényleg megéri!;)

2014. jan. 2. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
amit linkeltél az nem jó metalra sokkal inkább a superstrat forma ebből pl jó lehet a cort x1
2014. jan. 2. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
én is linkeltem neki cort x1-et,de ez a szett megéri neki! és hülyeség,hogy nem jó metalra,mert híres magyar metal zenekarba a gitáros is hasonlón játszik (fenderenen,aminek ez a leányvállalata) szóval ennyi...
2014. jan. 2. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
hát figyelj singel coil tényleg nem jó metálra mert zajos lesz és gerjedni fog a nagy torzitástól persze nem azt mondtam hogy lehetetlen rajta metált játszani csak nem biztos hogy olyan lesz a végeredmény mint amilyet szeretne de ha mondjuk hss hangszedőset vesz akkor jó lehet de a cort x1 sztem akkor is jobb
2014. jan. 4. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 A kérdező kommentje:

Na hát néztem pár vidit,a két gityóról (Cort X1 meg a Strato.)..és valóban a Strato. keményebb szóloknál nem olyan jó,nem azt mondom rossz de tényleg "torzabb" mint pl. az X1, az X1 jobban muzsikál,néztem egy szettet X1-el is..de abban az erősítőt nem tudom mennyire jó vagy rossz...vélemény?

[link]

2014. jan. 4. 23:48
 20/24 anonim ***** válasza:
Jajj, mit bénáztok. Millió zenész használta a Stratot metálra és fogja is még.
2014. jan. 5. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!