Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Milyen Les Paul formájú...

Milyen Les Paul formájú gitárt érdemes venni 50-55e Ft alatti árkategóriában? PST, Epiphone, Cort, stb?

Figyelt kérdés

Már elég sokat keresgéltem a téma után , de eléggé tanácstalan vagyok a döntésben .

Ezeket néztem eddig ki (kb. tetszési sorrendben) : PST Classic Standard LP 202 , Epiphone Les Paul 100 , Cort CR100 , Epiphone Les Paul Special II , SX GG1 Standard Plus , DIMAVERY LP-520 , és még sorolhatnám...

A keret ahogy írtam 50 ,max. 55 ezer Ft lenne rá . Kipróbálásra nem igazán van lehetőségem , főleg ennyi fajtát . Tudom , hogy sokan elsőre rávágnák , hogy spóroljak még és vegyek Vintage V100-at , vagy valami használtat , de tényleg csak ennyi a pénz rá és ez is szűkösen, használtat pedig nem szeretnék venni ! Kérném hogy konkrétumokat írjatok ! Mit lehet kihozni ennyi pénzből , személyes tapasztalatok , hogy miért jó az egyik , vagy a másik , esetleg miért rossz , milyen a hangja , ne azt hogy az "uszadékfa" meg ilyenek ! Kezdő vagyok , tehát leginkább tanulásra kéne ez a gitár ! Főként Blues és klasszikus Rock és hasonló könnyebb műfajokat szeretnék majd játszani rajta . Eddig tehát ez a legszimpatikusabb :

[link]

Főleg az adatai alapján , de ezen kívül nem sokat tudok róla , sőt erről a márkáról sem...

Kinek mi a véleménye a dologról ?



2014. jan. 10. 21:24
 1/9 anonim ***** válasza:
91%

Konkrétan a hangzás vagy minőség tekintetében nem tudok segíteni, de azt vedd figyelembe, hogy az ismertebb és elismertebb márkák esetében egyrészt valamivel talán nagyobb az esély, hogy megfelelő minőségű a hangszer, másrészt később, ha esetleg lecserélnéd, az értékvesztése is kisebb.

Leginkább ebből a szempontból az Epiphone Special II vagy a Cort talán a jó választás.

Azért a használt gitárral szerintem is jobban járnál.

Én PST-t nem vennék a fentiek miatt. Meg az éger nyak miatt se (nem is értem, nem elírás-e, az éger egy kimondottan puha fa, körömmel is be lehet szinte nyomni, hogy lehet abból normális nyakat csinálni? A Carvin csinált még régen párat, de abba karbon erősítést raktak).

2014. jan. 10. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ha mindenképp új Les Paul kell akkor Epi/Cort, de használtan ugyanennyiért egy igazi hangszert kapsz, nem csak tüzifát ;)
2014. jan. 10. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat !
2014. jan. 12. 13:17
 4/9 anonim válasza:
Nekem egy második szériás PST les paulom van, cherry sunburst. Játékélményre meg vagyok vele elégedve, a nyaka jó bár ez szokás kérdése, les pauloknak vastagabb a nyaka, mint pl a stratonak vagy telecasternak. Jól ki van dolgozva és szép. Én nem szeretem az itt-ott átformált kópiákat, egy az egyben Gibson féle les paul formája van. A híd, a hangszedőt tartó csavarok és a kapcsoló spórolós fajtájú. Kicsit rozsdásodnak a csavarok és zörög a hangszedőt tartó rugó, a gyári kapcsoló pedig belül műanyag távtartón állt és az eltörött egy idő után. De ezeket mind kicserélni kb 2000 Ft sincs. Ez mellett nagyon jó vintage hangja van, csöves erősítőt használok mellé és nedves vagyok mindig. De tranyóson is baromi jól szól. Két éves a gitár, de eléggé megküldtem szegényt, jó sok koncertet elzúztam vele, úgyhogy ebből adódik nálam a gyors használódás. Ez egyáltalán nem gond egy ilyen árkategóriájú gitárnál. Ajánlom a PST-t.
2014. jan. 18. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

"les pauloknak vastagabb a nyaka, mint pl a stratonak vagy telecasternak"


Ez elég elnagyolt kijelentés így. Kb, mindegyik felsorolt típus 5-6 különböző profilú és vastagságú nyakkal készült.


". Jól ki van dolgozva és szép." aztán " Kicsit rozsdásodnak a csavarok és zörög a hangszedőt tartó rugó, a gyári kapcsoló pedig belül műanyag távtartón állt és az eltörött egy idő után. "


"gy az egyben Gibson féle les paul formája van"


A fej teljesen más (nem véletlenül mivel a fejformát levédette a Gibson), Úgy látom, ennek sík a teste, a Les Paul-ok nagy része faragott domború fedlappal készül. A kapcsolók és a potik elhelyezése teljesen más. Amúgy tényleg az a test kontúrja :)


.

2014. jan. 18. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Na, lemaradt: azért a rozsdásodó csavarok, törött alkatrészek, zörgős hangszedő nagyon távol áll a "jól van kidolgozva" fogalmától :)
2014. jan. 18. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
Jó hát akkor elnézést a pontatlanságért meg az ellentmondásért. Rozsdásra izzadtam a csavarokat és a hangszedő zörgése is a nagy bulik miatt lehet. Egyedül a kapcsoló volt tényleg gyárilag szar. Ebben a kategóriában én teljesen elfogadom ezeket, de ha netán szerinted a kérdésben említett többi típuson jobb hardware van akkor felőlem legyen. A fa kidolgozása, a nyak illesztése, a fa mintázata, a festés mind jóféle és a nyak (nekem) kényelmes.
2014. jan. 20. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A kategóriának megfelel, de szerintem erre a kategóriára nem kimondottan jellemző a jó kidolgozás. :)

Nyilván az áráért elfogadható kompromisszum.

2014. jan. 20. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

"Én PST-t nem vennék a fentiek miatt. Meg az éger nyak miatt se (nem is értem, nem elírás-e, az éger egy kimondottan puha fa, körömmel is be lehet szinte nyomni, hogy lehet abból normális nyakat csinálni?"


Gondolom akkor ez az éger nyak csak elírás lehet , mert komolyabb használat mellett (buli, koncert) már széthullott volna . Bár több féle PST LP is van, aminél más faanyag van írva...

Még nem tudom melyik fajta lesz, de ráérek gondolkodni, mert valószínűleg még kicsit később lesz a vásárlásból valami .

Köszönöm az eddigi válaszokat és esetleg, ha másnak is van valami tapasztalata valamelyik gitárral kapcsolatban, szívesen várom !

2014. jan. 21. 20:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!