Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Van hallható/érezhető különbsé...

Van hallható/érezhető különbség a Fender és a Squier Mustangok között?

Figyelt kérdés
a gitárokra gondolok, nem az erősítőkre (bár nem is tudom, h a Squier gyárt-e erősítőket :D). csak mert ugye a Gibsonok és Epiphone-ok között nagyon is markáns (akár minőségi) különbség van.

2014. jan. 17. 21:50
 1/8 anonim ***** válasza:
88%

Azt mondják van, de egyéni érzékenységtől és igénytől függ, mennyire jelentősnek találja valaki.

A Fender amerikai vagy japán, a Squier kínai, indonéz, vagy ilyesmi.

Más anyagok, más alkatrészek, más minőségellenőrzés.

2014. jan. 17. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én azt mondom, hogy van. Egy Epiphone (pl. lp standard) sokkal közelebb áll egy valódi Gibsonhoz, mint egy Squier mustang egy Fenderhez képest. De ha Fender minőségű gitárt szeretnél "olcsón", akkor ajánlom a classic vibe szériát! Persze csak akkor, hogy ha nem mindenképpen Mustangot akarsz.
2014. jan. 18. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
45%

Ez ugyan nem Mustang, de olcsó kínai és szerintem nagyon szépen szól. Persze, az is lehet, hogy csak tud valamit a srác amit a Fender rajongók esetleg nem mindig. :)

http://www.youtube.com/watch?v=Hsb8yyZ9NAE

2014. jan. 18. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
hát mindenképpen Mustangot akarok, köszi a válaszokat. (utolsó: szerintem a srác tud valamit :D)
2014. jan. 18. 16:11
 5/8 anonim ***** válasza:
Na igen, a videón linkelt hang az, ami miatt elvakult single coil fanatikus vagyok *-*
2014. jan. 18. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nagyon tud a fickó, de az, azért belátható szerintem, hogy egy rosszul összerakott hangszer nem szólna így.

Persze nehéz elismerni, hogy egy 30ezres kínai, megközelítheti egy 300ezres Fender minőségét.

2014. jan. 19. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ez azért nem egy 30ezres kínai... Ez Squier classic vibe 50's, amit én is ajánlottam. Új ára 100ezer forint, a legtöbb alkatrésze és az anyaghasználat már nagyon közel áll egy igazi Fenderhez! Egy hangszedő cserével ember legyen a talpán, aki csukott szemmel megmondaná, hogy melyik a Fender a kettő közül.
2014. jan. 19. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

7-es!

Annyira közel áll, hogy a hazai faárakat tekintve drágább fából készül mint a Fender. ;)

2014. jan. 24. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!