Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Led Zeppelin és Deep Purple...

Led Zeppelin és Deep Purple rajongók?

Figyelt kérdés
Magára ismer még valaki? :D

2014. febr. 4. 22:31
1 2 3
 11/28 A kérdező kommentje:
Amúgy egy kis érdekesség, először nem tetszett annyira a Zepplein és Plant hangja se , de azóta kicsit megváltozott a zeneiízlésem :)
2014. febr. 23. 20:21
 12/28 A kérdező kommentje:
*Zeppelin de elnyomtam :O
2014. febr. 23. 22:04
 13/28 anonim ***** válasza:
100%
Purple rajongó 30F.
2014. jún. 30. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
100%
A Led Zeppelint ismerem sokkal jobban. Zeneileg brutálisan jó, Plant hangja annyira szerves része, hogy nagyjából az is megkedvelhető :-) De a lényeg a zene, kb. 15-20 évvel megelőzték a korukat vagy még többel, még ma is nagyon jól szólnak az akkori technikával felvett stúdiómunkáik. Hatalmas ikon a Zep, és szerintem jobb mint a Deep Purple, de ez nyílván egyéni zenei ízlés kérdése alapvetően.
2014. okt. 30. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 A kérdező kommentje:
(Igen nagyon jó a Zep csak sajna a legtöbb számuk feldolgozás- keress rá. Nem azt mondom a Purple is elszedett pár riffet innen onnan, de ők legalább nem egész számokat.Ezt csak úgy mellékesen jegyeztem meg.) Szerintem a Zep híresebb volt Plant hangja miatt(is), meg kicsit más stílus is- nagyon együtt voltak ez tény, de hamar abba is hagyták. ne érts félre én nem kisebbíteni akarom az érdemeiket, csak így látom- ettől még ez a két kedvenc angol bandám.
2014. okt. 31. 00:29
 16/28 anonim ***** válasza:
100%

Talán azért hagyták abban, mert Bonham meghalt?

A Zeppelin meg inkább a korai érában dolgozott fel sok blues zenét, és ültették át feszes rockba.

1971-től már elmondható, hogy majdcsak teljesen saját alapanyagból dolgoztak. A zeneileg leginkább kiemelkedőbbek, mind saját szerzemények - Stairway, Kashmir, Achilles stb.

A Purple meg igenis vert rendesen a MARK2es felállással, Ian Gillan bomba formában, és Blackmore élete legnagyobb futamait verette neki a Fender gitárján.

Ez viszont csak pár évig volt így, mert ugye mint ismeretes '73tól állandó tagcserék miatt sose lett újra betonbiztos rock banda a Purple. Talán ezért is lett a Zeppelin sokkal sikeresebb, mert egyrészt a kezdeti évek elején okosan meglovagolták a hippi divatot, másrészt a 4 bandatag nagyon egybe volt.

2014. nov. 2. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 A kérdező kommentje:
Sajnos nem pont mondható el, hogy akármikortól saját alapanyagokból dolgoztak.. De mindegy- jók voltak, azért ne nyissunk vitát.
2014. nov. 2. 23:23
 18/28 anonim ***** válasza:
Amúgy meg akkoriban megszokott volt különböző blues zenéket feldolgozni a mesterektől ill. Tradicionális forrásokat használni. A Beatles, Stones, Animals, Doors stb bandákról is elmondható ugyanez.
2014. nov. 3. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
Te olyan vagy, mint a napraforgó. Februárban még élteted a Zeppet, most már koppintás banda. Döntsd már el, mit akarsz, kis fruska. Amit épp a szádba adnak, az az 'önálló' véleményed.
2014. nov. 3. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a nagyon kedves szavakat 19-es. Nincs igazad. Attól, még hogy szeretem, ez az igazság. Amúgy is nem változhat a véleményem? :D Igen, divat volt másolni őket a Deep Purple is csinálta. Az attól még nem indok. egyébként mondhatsz akármit egyáltalán nem ismersz, szóval kérlek, ha nagyon unatkozol találj jobb elfoglaltságot, mint mások csesztetése. (Y)
2014. nov. 3. 15:46
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!