Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Ha mondjuk, tegyük fel hogy...

Ha mondjuk, tegyük fel hogy beiratkozok egy Dj tanfolyamra, szükséges előtte valami kis alaptudást elsajátítani, vagy teljesen amatőrként is mehetek?

Figyelt kérdés

2014. febr. 17. 20:23
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
igen, jó ha van valami alap tudás. Egy rövidke tanfolyamon nem fognak mindent elmagyarázni
2014. febr. 18. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
De inkább ne menj tanfolyamra. Senkit nem érdekel (pl.:klubtulaj). Kapcsolatokat epits, meg vegyel magadnak egy kontrollert (numark mixtrack pro-tol felfele), meg fülest, gyakorolj otthon Traktor-al. Autodidakta mód a legkifizetődőbb.
2014. febr. 18. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Már tervezem hogy veszek,kontrollert,csak gyűljön már össze a pénz:)
2014. febr. 19. 16:28
 4/10 anonim ***** válasza:
ne kontrollert vegyél,mert rossz irányba vihet el a sok segítsége.
2014. febr. 20. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Akkor mit vegyek?
2014. febr. 20. 21:16
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem hinném, hogy rossz irányba elvinne. A napokban kivételesen nem a kontrolleremet használtam, hanem egy Pioneer CDJ 850-et, és ugyanúgy ment, szóval egy idő után tökmindegy mit használsz, ha ismered a zenéidet, menni fog.
2014. febr. 20. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

egy idő után, de nem mindegy min kezdesz.

Amikor nem vagy ráutalva, hogy Te magad állítsd be a sebességet, akkor adott esetben mikor nincs sync gomb, jön a kopp.

Nekem a mai napig mindegy hogy Technics sl 1200, vagy pio 100, vagy denon 1000

2014. febr. 21. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Hát,először pc-n szeretnék gyakorolni,amíg nincs cuccom,csak az a baj hogy nem túl nagy a választék olyan programokban,amik ingyenesek és jók...
2014. febr. 21. 15:05
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Csóró országban vagyunk, nem szégyen a kalózkodás. De azért lopni ne lopj DJ cuccot, az durva lenne. :)


Szerintem páran túl komolyan veszik ezt a DJ témát. Mondjuk lehet azért beszélek könnyen, mert én drum n bass-t kezdtem el anno mixelni, az meg nem éppen úgy megy, mint a tipikus 128-130 BPM-es house zenék.


De attól függetlenül úgy gondolom, hogy olyan mint a biciklizés: egyszer megtanulod, menni fog később is. A körítés persze itt nem mindegy, de szerintem fölösleges +100 ezreket beleölni az "elavult" technikákba, mert az öregek úgy gondolják, hogy "az az igazi". Azzal élj, amid van. Ha megoldhatod olcsóbban is, akkor inkább használd azt a lehetőséget, és ne öld bele ugyanazt a pénzt elavult technikába (CDJ 100-asok).


Túl van misztifikálva a DJ-zés szerintem. Megtanulni nem nagy tudomány, figyelni kell az új zenéket, és tudni melyik hogy épül fel, és kész. Pénz szerzési szempontból semmit nem érsz vele, ha nincs ismerősöd, vagy neved. Vagy megtanulsz mellé zenét írni és lehetsz valaki, vagy elmész rezidensnek aprajafalvára heti 5-10-20 ezerért. Kb. ez a két lehetőséged van, ez a szomorú valóság. :/

2014. febr. 21. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Nem szükséges semmilyen előképzés. A Minimal Art Family több képzése közül választhatsz.

[link]

2019. máj. 24. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!