Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Szerinted melyik a 10 legnagyo...

Szerinted melyik a 10 legnagyobb hatású gitáros a rock történetében?

Figyelt kérdés

Szerintem ezeknek mindenképp köztük kellene lenni, de lehet, hogy ezt csak én látom így:

Jimi Hendrix

Ritchie Blackmore- Deep Purple, Rainbow

Toni Iommy - Black Sabbath

Jimmi Paige- Led Zeppelin

Randy Rhoads- Quiet Riot, Ozzy Osbourne

Brian May- Quenn



#rock #metál #gitárhősök
2014. márc. 19. 18:35
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Wolf Hoffmann - Accept

Glenn Tipton - Judas Priest

nélkülük nem lenne Heavy, Power, és Speed Metal

Hallgasd meg a solo albumaikat vagy akár Accept és Judas Priest számokat, figyeld meg, nagyon jó gitárosok, nekem például a kedvenceim :)

2014. márc. 21. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Slash- GNR,Slash

Jimi Hendrix

Kurt Cobain-Nirvana

Richard Z Kruspe-Rammstein

Flea-Red Hot Chili Peppers

Nikki Sixx-Mötley Crüe

Angus Young-AC/DC

Genne Simmons-Kiss

Én szempontjaim szerint...... :)

2014. márc. 21. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Mötley Crue, Kiss???

Ezek lennének korszakalkotó gitárosok? Ezek inkább sztár buli zenekarok, közük nincs a zenei tudáshoz...Nirvána? Cobain, mint gitárhős? Egy depressziós sztárzenész, aki elgitározgatott 4-5 akkordot....persze nem muszáj egyetérteni...

2014. márc. 21. 20:44
 4/15 anonim ***** válasza:

Chuck Schuldiner-Death, Controll denied

Jeff Hanneman-Slayer

Toni Iommy - Black Sabbath

Trey Azagthoth-Morbid angel

Jimi Hendrix

Angus Young-AC/DC


Többet nem írok, mert az már csak olyan beleerőltetés lenne, véleményem szerint ők a legnagyobbak az érintett műfaj(ok)ban.

2014. márc. 21. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Nem jó gitárosokra lennék kíváncsi, hanem kik a korszakos zenészek, akiken generációk nőttek fel. Pl. ha azt mondom " Füst a víz felett ", azaz Smoke on the water, akkor Deep Purple, Ritchie Blackmore. Minden kezdő és haladó gitáros ezt játssza...

Vagy Yngwie Malmsteen, John Petrucci ( Dream Theater )...szóval akik nagyhatású zenészek, nemcsak jók...

2014. márc. 21. 23:53
 6/15 anonim ***** válasza:

Előző vagyok

Talán Trey Azagthoth nem annyira ismert, de a többi mindenképpen megfelel a kritériumoknak. :)

2014. márc. 22. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Személyes legnagyobb kedvencem Brian May, bár azt nem tudom, hogy mennyire volt nagyhatású, nem hallottam, hogy valaki tőle inspirálódott volna. De az azért odab-sz mindenesetre, hogy amellett, hogy a világ legjobb gitárosa, doktori fokozata van kvantumfizikából. Talán azért felejtik el sokan, mert Freddie zsenialitása és színpadi ereje háttérbe szorította kicsit.


Mellette én is megemlíteném Blackmore-t, Jimi Hendrixet, Santanat, Tony Iommit (mínusz egy ujj nélkül nyomja az öreg:D), Eddie Van Halent.

2014. márc. 22. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Na, most nézem, pont Malmsteent hagytam ki, amekkora f-szfej, akkora gitáros pedig.
2014. márc. 22. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Akik kimaradtak idáig:


Frank Zappa

Dimebag Darrel (Pantera)

Quorthon (Bathory)



Nem értem a közbevettett reakcióidat, hogy egyszer azon csodálkozol, hogy sorolhatja ide valaki a Kiss-t, utána meg azt közlöd, hogy nem elsősorban a technikás gitárosokra vagy kíváncsi. Érzésem szerint ez így ellentmondás.

De tudástól függetlenül nagy hatása volt a Beatles, Sex Pistols, Ramones, Rolling Stones zenekaroknak. Ja és persze kezdetben a bluesnak.

2014. márc. 23. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Let there be rock kollégának igaza van. Bármennyire is utálom a Kisst és a Mötley Crüet, komolyan, még a nevüktől is hánynom kell, de az tagadhatatlan, hogy igenis nagy hatása volt a mai korra. A Slipknotos bohócok is ugyanazokban a maszkokban nyomják, a sok Mötley Crüe által inspirált glam nyál bandáról nem is beszélve, akik pont ugyanabban a felszínes stílusban nyomják. Arról mondjuk nem szokott szó esni, hogy a maszk őrületet a New York Dolls indította el, na meg egy Mo.-on kevéssé ismert banda, a Residents, nem a Kiss.
2014. márc. 23. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!