Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Klasszikus gitárt lehet...

Klasszikus gitárt lehet akusztikusként használni?

Figyelt kérdés

Van itthon egy gitárunk, és én most eldöntöttem, hogy meg akarok tanulni gitározni.

Megnéztem, nylon húros, és utánaolvastam. Ezek szerint ez egy klasszikus gitár. De az a baj, hogy én pont úgy akarok megtanulni gitározni, amit az akusztikussal szoktak.

Lehetséges klasszikust akusztikusként használni?

Tehetek rá fémhúrokat?


2014. ápr. 30. 11:32
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nemrégiben volt egy nagyon hasonló kérdés itt, s abban ugyanez a fogalomzavar.

Minden klasszikus gitár akusztikus gitár, de nem minden akusztikus gitár klasszikus.

2014. ápr. 30. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Tehát akkor igen? :)
2014. ápr. 30. 13:56
 3/7 anonim ***** válasza:

Igen.

Akusztikus minden olyan gitár, amelyik a húrok rezgő mozgásával szólal meg.

2014. ápr. 30. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

a fémhúrt meg kéne fontolnod, egyrészt az elsődleges dolog, hogy sokkal nehezebb rajta megtanulni, nehezebb elfogni, jobban nyomja az ujjadat, és sokkal feszesebb is, de kül. stílusokban érdemes ezt választani pl rockban

akkordjátékhoz viszont célravezetőbb a nylon húr

a másik fontos dolog az átlagos klasszikus gitárnak nincsen a nyakában semmiféle merevítés, és ezért a fémhúr idővel meghajlitja a nyakát (kb 5-6 év)... ezt onnan tudhatod hogy a gitár fejénél nincsen a nyakba fúrva egy lyuk

tehát kezdésnek szerintem nem érdemes lecserélni a húrokat

2014. ápr. 30. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Jettenuator ***** válasza:

Klasszikus gitárra soha ne tegyél fémhúrokat!!

Tönkreteszi a nyakat és/vagy a fedlapot.

2014. máj. 1. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Fogalomzavar van nálad. Az akusztikus gitár azt jelenti, hogy nem kell elektronika ahoz hogy rendesen játszhassál rajta mert a gitár teste erősíti fel a hangokat. Ezene belül van nylon húros (klaszikus) és fém húros (western) gitár. Klaszikus gitárra tehetsz fém húrt de jó eséllyel meggörbül a nyak vagy eltörik vagy a fedlap beszakad (nem tudom mi a jó szó erre), szóval nem éri meg. Sajnos gyakran rosszul irják ezt le még azok is akik nem kezdők és ezért sokan azt hisszik, hogy az akusztikus gitár az maga a fém húrus, pedig mint irtam az egy csoposr és azon belül van nylon és fém húros. Remélem így érthető voltam.
2014. máj. 2. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat!
2014. máj. 4. 08:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!