Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Írtam egy "reppszöveget",...

Írtam egy "reppszöveget", véleményeznétek?

Figyelt kérdés

ez életem első reppszövege szóval még abszolút nem érzem mi a rossz és mi a jó benne, így érdekelne a külső szemlélő mit mond rá :)


Megkezdem a második palack borom szóval indulhat az este

Három üveg dankó után remélem le leszek majd festve

A bor úgyis megszépít én legalábbis szebbnek látlak

A téren ott van két p*csa, remélem hogy engem várnak.


Fel kéne pörögni szóval jó lenne egy kis nitró még

Vagy folyékony nitrogén, hogy végre lehűljek,

mert kanosan nem megy az hogy több csajt is befűzzek.


hiányzik még egy vonatjegy mert utazni akarunk

a sok tekeréstől iylen erős az alkarunk

ha tovább folytatjuk eltakar téged a karunk,


yo! Tolom a rímeket szét vagyok már hullva

ha herbál cigit szívsz attól leszel hulla

aki ezekkel él az a szememben akkora nulla


amin már átfér Buddha, vagyis Sziddhárta

a csajod meg az én nevemet foglalja imába

mert te nem tudtad rendesen megb*szni,

velem ment el először, ez nem akaszt ki?


Dehogy akaszt hisz fogalmad sincs róla

Miket tol a csajod, de félrek*r már azóta

Hogy a húgodat vágtam fel a kocsi platóra

Ha bajsza lenne, hasonlítana Platónra



2014. máj. 26. 03:19
 1/8 lac1434 válasza:
Szerintem elég gyenge, de tipikusan ugyan az a szánalmas szöveg, hogy te megraksz mindenkit ill. az összes csaj egy kur(v)a.
2014. máj. 26. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Warren Scott ***** válasza:

Normál esetben nem vesztegetném az időt arra, hogy ezt az "alkotást" véleményezzem, de mivel azt mondtad, ez az első szöveged, talán még menthető vagy.


Javasolnám, hogy keress rá a Raptorz - Második harapás c. albumára és hallgasd meg elejétől a végéig.

Ők tipikusan az a banda, akik nem ijednek meg és nem finomkodnak, de nem ego rap amit tolnak és a káromkodás - ha van benne - sem öncélú, hanem egy lényeges mondanivaló aláhúzására szolgál, esetleg szó-játék miatt van ott.


A lényeg, hogy valami tartalommal sem ártana megtölteni a számot, de az ego rap műfajt mindenképpen érdemes hanyagolni. Az eszeddel tűnj ki, ne állj be az arcoskodók sorába, azokkal már dunát lehet rekeszteni és csak erősítik az "általános hallgatókban" a rap iránti ellenszenvet, holott akár a költészettel egy lapon is lehetne emlegetni a jó számokat, mert van mondandójuk és ésszel használják a magyar nyelvet és az ütemet.

2014. máj. 26. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
Tegyük fel, hogy átjön nekem az ilyen rap. Akkor egy igénytelen hulladék.
2014. máj. 26. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 PearlDiver ***** válasza:

Jó: a rímek helyenként egész jól működnek


Rossz: egyetértek az előzőekkel, nekem semmit nem ad a szöveg, max undorom lesz tőle. Lehetne benne valami ötlet, nem csak nyálverés. Amit úgysem vesz senki komolyan.

2014. máj. 26. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Amolyan közhelyes tróger rap. Elég gyenge.
2014. máj. 26. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

nem is a világot akartam megváltani ezzel a szöveggel, pontosan tudom hogy "nem ad semmit", közhelyes ez a megb*szokmmindenk*rvát szöveg. az érdekelt volna hogy összességében szerintetek van e flow-ja, vannak e benne jó rímek, vagy valahol erőltetettnek hangzik e (pl akarunk - alkarunk - a karunk rímtrió erőltetettnek jön le vagy ötletes, jó e.


pearldrivernél éreztem egyedül hogy megértette mi érdekel szóval neki ment a zöld pacsi de azért a többieknek is köszönöm a választ! :)

2014. máj. 26. 23:51
 7/8 A kérdező kommentje:
ja és warren scottnak is külön köszönöm a válaszát!
2014. máj. 26. 23:56
 8/8 anonim ***** válasza:
Sajnos a mondanivalója és a tartalma egy nulla, de amúgy jó lenne, mert én még ilyet sem tudnék írni, csak az a rohadt mondanivaló... Ajánlom, hogy hallgass 2Arc -ot meg mondjuk Rhino -t és Kicsi Tysont aztán utána fuss neki mégegyszer.
2014. máj. 28. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!