Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Mennyire befolyásolja a lent...

Mennyire befolyásolja a lent látható sérülés a gitár hangját? Javítható?

Figyelt kérdés

Meg akarok venni egy gitárt de van rajta egy ilyen sérülés. 35 ezer lenne igy a squier telecaster.

[link]



2014. máj. 30. 14:10
 1/7 anonim ***** válasza:

A hangját semmiben nem befolyásolja önmagában az a sérülés.


Minden javítható, kérdés, megéri-e. Ez alapvetően szépséghiba, de az a fajta, amit szépen eltüntetni elég nagy meló és ha szakember csinálja, nem olcsó.


Ami engem jobban érdekelne, hogy miként kapta az a sérülést, mert ez jókora ütés lehetett. Megnézném a nyakrögzítés környékét is, nincsenek-e hajszálrepedések a testen illetve a nyakzseben, meg hogy a nyak nem ferdült-e el oldalra kicsit (a vastag és vékony E húrok a két oldalán egyenletes távolságra vannak-e végig a nyak szélétől, ha kicsit ferdült a nyak egyik oldalra, akkor a nyak test felé eső végén egyik oldalon jóval nagyobb, másikon jóval kisebb a távolság, mondjuk ez orvosolható).

2014. máj. 30. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szegény Tele nagyot kaphatott :(

Ahogyan Aktív Gitár is írta, javítató, csak nem biztos, ogy érdmes. Én ragasztóval kevert juharfaporral tudnám elképzelni a reparálást, ha esetleg megvan a kitörött szilánk, azt is vissza lehetne gyógyítani. Az én gitárom is pont ott kapott, amikor édesanyám takarítás közben felborította a gitárállvánnyal együtt...

Szerencsére az csak egy ennek úgy az ötöde méretű benyomódást eredményezett.

2014. máj. 31. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Az a tapasztalatom, hogy a ragasztóba kevert fűrészpor általában besötétedik, főleg, ha ilyen világos fáról van szó, mint a juhar.


AMit én csinálnák, hogy megpróbálnám tiszta, egyenletes felületre vágni-csiszolni, aztán egy darab juharból elkészíteném a negatívját és beleragasztanám, majd méretre igazítanám csiszolással.

2014. jún. 1. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
35ezret így megér ez a gitár? Vagy esetleg cserébe egy Cort X5 (2008as). Ötlet, javaslat?
2014. jún. 1. 14:17
 5/7 A kérdező kommentje:
2014. jún. 1. 14:18
 6/7 anonim ***** válasza:
A 35k szerintem reális, viszont egy Cort X5-re nem cserélném el, az szerintem ennél többet ér valamivel.
2014. jún. 1. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Mindegy is mert végülis nem kell neki :D

Keresgélek tovább telecaster után a neten. Én sem akarom valami semmilyen gitárért odaadni. Köszönöm mindenkinek a segítséget.

2014. jún. 1. 17:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!