Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Hogy lehet félhangot játszani...

Hogy lehet félhangot játszani furulyán?

Figyelt kérdés

Vettem egy 6 lyukú furulyát egy bazárban (szóval nem egy 'húdenagy' minőségi hangszer) de ahhoz képest egész szépen szól. Elhatároztam, hogy megtanulom eljátszani a Flute című számot (aki nem ismerné: [link] Nagyjából ment is, de az egyik hang elég csúnyán szólt, ezért csináltam róla egy MIDI kottát, hogy lássam. Ezen vettem észre, hogy azért torz, mert félhang (név szerint C#6) Itt egy kép róla: [link]

Utána olvastam egy kicsit és találtam egy leírást a villafogásról. Ennek köszönhetően a G#6-okat sikerült kijavítanom úgy, hogy a 6os, 5ös és 3as lyukakat fogtam le , a 4est pedig üresen hagytam (az 1esen és a 2esen kívül). Viszont a C#6 nem sokkal lett szebb attól, hogy csak a 2es lyukat hagytam szabadon, ezért a cél előtt egyetlen lépésnyire akadtam el...

Egy hozzáértő személy válaszának nagyon hálás lennék:) Vagy esetleg egy Youtube tutorialnak is, amit én eddig sajnos nem találtam:S


Előre is köszönök bármiféle segítséget!



2014. jún. 9. 15:20
 1/1 A kérdező kommentje:

Hibáztam! Nem azt írtam le ide, amit valójában játszottam. Így a kérdéses hang nem a C#6, hanem az A#5


[link]

2014. jún. 9. 16:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!