Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Valaki leírná nekem a Scorpion...

Bittike kérdése:

Valaki leírná nekem a Scorpions Wind of Change c. dalának történetét és következményeit?

Figyelt kérdés
Úgy emlékszem, hogy fent volt wikipédián röviden, de most már ott se találom. Valaki leírná nekem kicsit bővebben??

2014. jún. 17. 20:47
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Én is emlékszem ilyenre, nem tudom, megvan-e még az a szócikk. Annyit tudok segíteni, hogy a kelet-európai rendszerváltásáról, a kommunista diktatúrák megdőléséről szól, erre utal a cím is, ami ugye magyarul a "változás szele". 1991-ben lett nagyon nagy sláger, mert akkor a téma még bőven aktuális volt.
2014. jún. 18. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Kaladze ***** válasza:
1990ben született a dal amikor lehulott a vasfügöny, és "szabad lett Európa" a komunizmusból. A dal egy új reményről és egy generációról szól. Kb. A komunizmus megszünése, a Berlini fal leomlása, a hidegháború megszünése stb... Scorpionst a dal megírásához Moszkva látogatása inspirálta 1989ben amiben benne van az első versszak is Moszkváról és az ottani vidámparkról aminek a neve Gorkij park. A dalt felvette a Scorpions oroszul és spanyolul is.
2017. szept. 13. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!