Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Gitárosok, megérné nekem?

Verus789614 kérdése:

Gitárosok, megérné nekem?

Figyelt kérdés

Kinéztem magamnak egy CHERRYSTONE (DC 135/ WESTERN /) gitárt ,mit kellene tudnom, mi alapján jó egy gitár?

a hangszertesztelésnél mire figyeljek?(ismerőstől venném meg,aki nem foglalkozott vele)


-a hangzásvilágára

-ősze szerelésére

-minőségére lennék kíváncsi

ezeket hogyan ellenőrizhetem?

Előre is köszönöm a választ!



2014. júl. 15. 16:15
 1/8 anonim ***** válasza:

Összeszerelés az, csak úgy mondom. :)


Ezek csak "barkácsódszerek", de hátha segít.


- Leteszed a földre álló helyzetben és felülről végignézel a nyakon, a nyak egyik oldali élét nézd. Nem szabad lenni benne erős görbületnek. Minimális lehet.


- Nézd meg alul a hidat (az a fadarab, ahol húr végét rögzítik), hogy mindenütt teljesen jó-e a ragasztása. Nem szabad résnek lenni a gitár teteje és a híd között.


- Fordítsd úgy a gitárt, hogy az oldalát lásd. Emeld a szemed síkjába és nézd meg, hogy a test teteje (fedlap) egyenletesen sík-e, főleg azt kell nézni, hogy a híd környékén nincs-e felpúposodva, ha igen, az rossz.


- Nézd meg a hangolókulcsok állapotát, nem lötyögnek-e nagyon, simán járnak-e.


- Egy hangolóval nézd meg, mennyire pontos az oktávja.


- Nézd meg, hogy a nyak és a test találkozásánál nincsenek-e repedések. Ezt az egész gitáron persze érdemes megnézni.

2014. júl. 15. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a gyors választ , és a gitár fajtája a cherrystone az jó? vagy felejtsem el?
2014. júl. 15. 16:38
 3/8 anonim ***** válasza:

Nem jó, de ennyi pénzért nem sok választásod van.

Mennyiért akarja eladni a srác?

2014. júl. 15. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
annyi információm van róla hogy féláron adná el mint hogy megvette, nekem 15e ft-t kinálta.
2014. júl. 17. 18:13
 5/8 anonim ***** válasza:
Akkor alig akart átbaszni, tekintve, hogy ez újonnan 17 ezer HUF.
2014. júl. 17. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
10e-nél többet nem adnék érte használtan.
2014. júl. 17. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
köszönöm hogy nem hagytátok hogy árbasszanak,eldöntöttem , gyűjtök még és egy sokkal jobbat veszek meg olyan garantált minőségüt ami megéri.
2014. júl. 19. 23:47
 8/8 anonim ***** válasza:
Én kezdésnek a Cort AD810-et ajánlanám, sajnos az 27-28e Ft újonnan, de saját tapasztalatból mondom, hogy ez jó kezdőhangszer.
2014. júl. 20. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!