Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Klasszikus gitáron lehet...

Klasszikus gitáron lehet blues-t játszani?

Figyelt kérdés
Meg akarok tanulni gitározni. Az akusztikus gitárok, illetve a Fender Telecaster gitárjai tetszenek legjobban, de mégis klasszikus gitárra gondoltam, hogy azt kéne először vennem. Márcsak azért is, mert másra nincs pénzem. De megfigyeltem, hogy sokkal rövidebb a nyaka. Szóval nem tudom jó döntés lenne e ezen megtanulni. Leginkább blues-t hallgatok, amiben ujjal játszanak, tisztán, nem zúzzák a húrokat. Tehát nem tudom jól érezném e magam egy klasszikus gitárral, ki tudnék e én is csikarni olyan hangokat, mint amiket hallgatok.

2014. júl. 22. 21:09
 1/5 anonim ***** válasza:

minden féle gitáron lehet mindent játszani... max nem úgy fog szólni ahogy azt megszoktuk... izlés dolga :D

de ha bluest szeretnél játszani én arra inkább fémhúros akusztikus gitárt ajánlanék.

2014. júl. 22. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
1-esnek igaza van, a bluest eredetileg fémhúros akusztikuson játszották, később aztán rezonátoros gitáron, majd aztán elektromoson is. Szóval fémhúros jobb lenne ilyen célra, mint klasszikus. Ha pedig elektromosban gondolkozol, a Telecaster teljesen jó ilyen célra.
2014. júl. 22. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem értem, mi ez a mánia, hogy minden kezdő klasszikus gitáron akar kezdeni, holott az elenyésző részük játszana klasszikus darabokat.

Teljesen felesleges.

Blues-ra használj fémhúrost. A nyak hossza miatt meg egyelőre ne aggódj, el fog telni egy év, mire szólóban odáig eljutnál, hogy rövidnek éreznéd... :)

A kezdő klasszikus és fémhúros western gitárok árában nincs akkora különbség, hogy érdemes legyen pár ezer forint különbségért egy nem a műfajhoz valót venni.

2014. júl. 22. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
nem azon nem lehet mert muddy waters szelleme anális beültetést fog végezni rajtad
2014. júl. 23. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Jettenuator ***** válasza:
Mindenképpen fémhúrosat vegyél, már csak a hajlítások miatt.
2014. júl. 23. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!