Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Melyik a jobb gitár? Fender...

Melyik a jobb gitár? Fender Squier - Rockburn Vintage?

Figyelt kérdés

Rockhoz, metálhoz szeretném használni, itthon.

Használtan szeretném venni, mindkettő ugyanolyan áron van, a Fender régebbi.

[link]


Rockburn Vintage

[link]


Még egy kérdés: Egy akusztikus gitárt is szeretnék venni, egy samick greg benett design nagyon megtetszett

Rózsafa fogólap, és húrláb

Mahagóni test és nyak (az egész)

a többit nem értem, itt a link

[link]

a többit el tudnátok magyarázni, mert nekem kinai :/



2014. júl. 25. 09:33
 1/4 anonim ***** válasza:

Az Affinityről biztosan állíthatom, hogy megéri az árát. Nekem megvan 10 éve, nem csak az árához képest van jó hangja, persze jakc-csere, szemöldökcsere volt, és tövig koptak a bundjai, de ennyi játékal egy félmillás gitár is bundcserés lenne ennyi idő alatt. Azt be kell vallanom, hogy a nyaka sosem volt teljesen egyenes, de 30 000 ft-ért vettem újonnan, és olyan kis fiatalon úgy gondoltam, nem fogom a gitár árának a felét rákölteni egy beállításra. De annyira bejött a hangja (nekem HSS van, vagyis a híd picup nekem humbucker, torzításra sokkal jobb), hogy úgy döntöttem, hogy akkor is rá fogom költen azt az 50 000 ft-ot a bundcserére és a beállításra, ha veszek egy "igazi" Fendert. Rockhoz, metálhoz neked is FELTÉTLENÜL humbuckers gitár fog kelleni. [link] ez például olyan.

A Rockburnről mondjon olyan véleményt, aki kipróbálta.

Akusztikus gitárt pedig soha se vegyél a design, vagy akár az ilyen-olyan fa miatt, csak a hangja számítson, semmi más (meg persze legyen játszható, beállítható)!

2014. júl. 25. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az nem mahagóni, hanem nato.

A Nato csak hasonlít a mahagónihoz, de nem ugyanaz, sokkal olcsóbb nála, ezért használják az olcsó gitárokhoz.

Az már más kérdés, hogy marketing szempontból annak nevezik... de attól az még nem mahagóni.


Persze ez nem jelent még semmit a gitár minőségére nézve, ettől még lehet akár jó is, de jobb tisztába tenni a dolgokat.

2014. júl. 25. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem tudom, mit kéne külön magyarázgatni a többi részletről, tök átlagos gitár, semmi különös nincs rajta.
2014. júl. 25. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Szerintem a Squier-t vedd meg
2015. febr. 25. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!