Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Csak nekem pokolian nehéz...

Sándorjános kérdése:

Csak nekem pokolian nehéz basszusgitár mellett énekelni?

Figyelt kérdés
Nem értem... nem vagyok énekes, bandában se vagyok éppen, de ha énekelni próbálok a gitár mellé, nem hogy az ének szépségére, de a ritmusra is nehéz figyelnem. Másnak is nehezen megy összehangolni?

2014. júl. 28. 20:01
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem nehezebb bazzgitár mellett énekelni mint gitár mellett például, ugyanakkor gitározni sokkal kevésbé rosszul tudok mint basszerozni :)
2014. júl. 29. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

ugyanolyan nehéz gitár mellett mint basszusgitár vagy zongora vagy bármi mellett énekelni.

nem a hangszertől függ. a függetlenítés nincs meg, azt kell gyakorolni. és ha megtanulsz egy dalt egyszerre basszusozni és énekelni, az sem jelenti azt, hogy innentől erre mindig képes vagy, hanem témánként újra meg újra gyakorolni kell.

csak a tankcsapdánál működik ugyanaz a recept mindig, mert a basszustémák ott mindig pumpálásból állnak.

2014. júl. 29. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Általában ilyen progresszív rockos dolgokat improvizálok, főként beat szerű dolgokat és azok mellé probálok "verse" részt (nem tudom hogy hívják magyarul ezt) írni szövegben. Ilyen gyermekdal szerű egyszerű dolgokat, nehezebb még úgyse menne.


Geddy Lee meg Les Claypool pedig ufók :D

2014. júl. 29. 18:39
 4/7 anonim ***** válasza:

Igen.

Játszom gitáron és basszuson is, de egyik mellet sem tudok normálisan énekelni, maximum ilyen nagyon alap vokálrészeket. Szerintem basszusgitár mellet nehezebb, ha nem csak az akkord alaphangját szabod 4/4-re, hanem tisztességes basszustéma van.

2014. júl. 29. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

utolsónak: gitár mellett is nehéz, ha nem csak sikálgatod az akkordot egy megadott ritmusra. és akkor már megint ott tartunk, hogy minden hangszer mellett nehéz, mert hogy maga a függetlenítés a nehéz.

érdemes megfigyelni a dobosokat, nekik mind a négy végtagjukat függetleníteni kell.

2014. júl. 29. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Utolsó:

plussz még énekelni hozzá! :P

Valakiben megvan, valakiben nincs. Illetve gyakorlás kérdése (is).

Én gitáros vagyok, sose tanultam dobolni, de tudok rendesen dobolni (ahogy előző írta: 4 végtag egymástól teljesen függetlenül mozog) és közben énekelek is ha kell.

Ez ilyen. :)

2014. szept. 4. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Dobos vagyok :) Szeretnék tisztázni egy félreértést, a függetlenítés nem azt jelenti nálunk, hogy a négy végtag egymástól függetlenül mozog, hanem azt, hogy piszkosul kigyakoroljuk, hogy az egyik végtag ritmikájához hogy illeszkedik a másik végtag ritmikája, apró elemekből építkezünk. Például simán be tudok ütni egy triolát 2-4 közben, de ha azt akarnád, hogy ugyanannyi idő alatt mondjuk 7-et üssek a ride-ra, de hagyjam ki belőle a 4. ütést, nem sikerülne, és garantálom neked, hogy néhány autistán vagy zsenin kívül senkinek sem sikerülne, aki sosem gyakorolta a 7-es cuccokat. Szóval nagy általánosságban a függetlenítés nálunk éppen az ellenkezőjét jelenti annak, aminek látszik :)
2014. szept. 5. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!