Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Szerintetek önző dolog családo...

Szerintetek önző dolog családosan, napi 10 óra munka mellett még napi két órát otthon gitározni?

Figyelt kérdés

2014. júl. 10. 09:01
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
51%
Igen.
2014. júl. 10. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Ha belefér az idödbe (mármint nem az otthoni munka meg a családdal töltött idö rovására megy), és nem zavarja a többiket, akkor nem.e
2014. júl. 10. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
52%
Igen, onzo dolog, hogy a csalad annyira nem segit, hogy napi tiz orat vagy kenytelen dolgozni.
2014. júl. 10. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim válasza:
Ennyi munka után neked is jár a kikapcsolódás...
2014. júl. 10. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
nálam a gyerek és az õ érdekei az elsõdlegesek, ha ezekkel ütközik az a szabadidõs tevékenység, ami éppen szívem szerint végeznék, akkor természetesen lemondok róla és csak a kötelességemrw koncentrálok...
2014. júl. 10. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Érdekes kérdés és egyáltalán nem egyértelmű a válasz.

Egyrészt ott van az, hogy a családdal töltött időt semmi se fogja pótolni akár neked, akár nekik.


Másrészt viszont ha az ő kedvükért feladsz valamit, ami rendkívül fontos neked, az hosszú távon egyre több keserűséget és rejtett vádat halmozhat fel, ráadásul esetleg nekik is kényelmetlen lesz az érzés (ha szeretnek igazán), hogy miattuk te valamit elveszítesz, ami az egyéniséged része. Ez pedig előbb-utóbb megbosszulja magát.

Valami ésszerű komprmisszumot kell próbálni megtalálni.

2014. júl. 10. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Bár mindenkinek igaza van, nem hiszem el, hogy annyira fekete-fehér a dolog, hogy teljesen le kelljen mondani róla. A párom amúgy támogatja, én csinálok inkább belőle lelkiismereti kérdést... Azt mondja, jobb időtöltés a kocsmázásnál. Ő meg fest amúgy:) Ettől függetlenül, ha túlságosan sok időt töltök a gitárral, lelkiismeret furdalásom lesz amiért nem velük voltam, vagy valami olyasmit csináltam, amivel még több pénz jönne a házhoz. Mindegy, majd megoldódik:) kevesebbet kell agyalni és többet csinálni. Akinek van esetleg tapasztalata, írjon még:)
2014. júl. 11. 11:54
 8/18 anonim ***** válasza:

Nekem van némi tapasztalatom...

Nálunk az volt a legrosszabb, ha én lemondtam a gitárokkal töltött időről a kedvükért, majd emiatt egyre többször lett rossz kedvem, akkor nekik lett ebből lelkifurdalásuk.

Tisztázni kell lehetőleg előre a dolgokat és egyeztetni, de őszintén megmondani azt is, ha nem szeretnél valamit, mert a saját dolgoddal akarsz foglalkozni.

2014. júl. 11. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Ne gitározz minden nap(2orat) probléma megoldva...

Én ha van időm gitározok 3-4 órát is, ha meg másra kell szánni az időt akár egy hétig se nyúlok hozzá.

Nem kell minden nap tépni a húrokat,vagy ha kell is,nem minden nap 2órán át...

2014. júl. 11. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim válasza:
100%

Szia, bocs a kérdésed miatt muszáj volt belépnem :)

Azt mondod, a párod fest, és ezen mindenki átsiklott. Feltételezem nem azért mondtad, mert szobafestő-mázoló a szakmája, hanem hobbicélból ragadott vásznat szintén munka mellett, ami szerintem roppant dícséretes és tiszteletreméltó dolog. Ha te zenélsz, ő pedig fest, gondolom mindketten "művészlelkek" vagytok, így én nem látok problémát abban ha mindketten hódoltok a hobbitoknak, főleg ha a másikat ez nem zavarja...

2014. júl. 14. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!