Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Toolban mit szeretnek annyian?

Toolban mit szeretnek annyian?

Figyelt kérdés

Most komolyan végig hallgattam a 10,000 Days albumot ami állítólag a megjelenés napján a Billboard első helyén startolt (ami azért nem kis szám), meg úgy felkeltette a kíváncsiságom, hogy az egész albumon van 3 milliós nézettség youtubeon.És ez egy rakás sz*r de komolyan mit szeretnek benne annyira?Azt hittem az elején, hogy ez egy koncept album és egy nagyon jó történetet mond el amire megérteném, hogy platinalemez lett belőle de könyörgöm ilyen kaliberű "dalok"?

https://www.youtube.com/watch?v=rLOwhigl1bU

És nem csak belehallgattam hanem az összes nótát elejétől a végéig végighallgattam és rohadtul szenvedtem.(Jó ezt az utolsó "nótát" 3 perc után kinyomtam)

Semmi érdekes nincs a zenéjükben nem értem mire ez a nagy felhajtás.Szóval ha van itt valami fanatikus, mit szeretsz benne?Mi volt az első nóta ami megfogott?


2014. aug. 2. 18:02
 1/5 sándorjános ***** válasza:

Inkább nem írok semmit, ami bántó lenne és hirtelen az eszembe jutott... csak magam idegesíteném fel.

Mi az, hogy nem koncept?

Mi az, hogy nem érdekes?

Kérlek írj olyan együttest, amire számodra ez a két szó érvényes.

Jaaaa és az album nem mesekönyv, hogy egy történetet meséljen el, hanem külön álló zenék gyűjteménye, amik egyszerre jelennek meg, egy brand alatt kerülnek piacra.


Mellékesen a Tool tagjai szeretnek ironizálva elborultak lenni. Szeretnek túlkapni és ők nevetnek ezen. Az utolsó számot elég volt pusztán érdekesnek tartaniuk és azt mondani: "Rakjuk már rá az albumra, hátha gondolkodnak rajta egy kicsit..." Ez a gondolkodás direkt és öngenerált, nem kell semmit se az okos ember szájába rágni, megtalálja minden értelmét.

Nem közönségzenekar, nem hiszem, hogy 100000000x lerágott popsémákat találtál a zenéjükben, mert egyszerűen nem akarnak úgy tetszeni a bugyuta népnek (aki gondolkodás híján ezeket a sémákat passzívan befogadja és nem gondolkodik el rajta, nem keresi a kifejezés erejét), ahogy mindenki más. A sallangokat kerülve viszont érdekes dolgok születhetnek. Én egyszerűen nem hiszem el, hogy a zenéjük nem érdekes, mert számomra az és szerintem számottevő vagyok abban a 15 892 emberben, akik szerint érdemes meghallgatni az albumot a te 727 emberes táborod ellenében.


Mellékesen: inkább a Gangnam Style-on, meg a Justin Bieberen háborogjál, ez a 3 millió nézettség ezért a produktumért még így is csekély a példáim mércéjével szemben :D 1 számuk híresebb, mint a Tool összese, holott hol vannak zeneileg egy ilyen banda "életművéhez" képest?


Nótát meg a Nóta TV-n keress.

2014. aug. 2. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 sándorjános ***** válasza:
Ja és ahogy a legtöbb ember az internet korában én is a híresebb számaikra találtam először: A Pot volt az első, abba egyből beleszerettem pusztán a dinamikája miatt, aztán jött a Vicarius az eszméletlen dob + basszus téma miatt, majd a Schism, Right in two, Prison sex, Aenima, Undertow, mostanra már a legtöbb számukat meghallgattam már legalább 1x, de van amit meg rongyosra.
2014. aug. 2. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Mivel zenész vagyok és metál fanatikus ezért számomra a "szám" kifejezés egy nótára vagy dalra egy csúnya szó, azt használd csak a szádra vagy a számokra.

justin bieber még azt sem érdemli meg, hogy nagybetűvel írjam a nevét, lehet, hogy híres de már senkit sem érdekelnek, ez csak egy múló divat volt mint annak idején a grunge.

A Schismet is végigkínlódtam.Az elején úgy voltam, hogy ú ebből a basszustémából valami oltári jó riff fog kibontakozni.7 Percig vártam a kibontakozásra aztán rájöttem, hogy 3-4 riffnél több nincs is.Ez a nóta belefért volna 4 percbe is, felesleges elhúzás.

Szóval, hogy számomra mi érdekes?Ez egy mestermű például.

https://www.youtube.com/watch?v=kdEPnGUPc5s

Mellesleg pont ezért kezdtem el hallgatni őket mert amiket olvastam róluk azt gondoltam, hogy nem 1000× lerágott sémákat játszanak és mostanában valami újra vágyom.Hát valóban nem, de elég unalmas.

Végül a koncept albumokkal nem tudom mi a bajod.Hallgass kicsit több Billy Cobhamet vagy Dream Theatert és rájössz, hogy témáik egyáltalán nem érdekesek.

2014. aug. 2. 19:47
 4/5 anonim ***** válasza:

Szerintem a Tool egy oltári jó zenekar. Én ezt nem azért mondom, mert népes rajongótáboruk van youtube-on vagy másutt. El tudok mélyülni mind a szövegi, mind a zenei világban. Utóbbihoz pedig nem is kellenek igazán pörgős, kimunkált riffek.

Olyan, mintha egy Chill-out listát nyomtam volna be, csak lényegesen sötétebb, merevítőbb.


Ráadásul döbbenetes az a stílus, ami már a legelső műveikre is jellemző volt. Nem kellet sok idő, hogy rájöjjenek, hogy mitől is lesz egy zene a sajátjuk.


Az első számom amit végighallgattam az a Hush volt. Elsőre megtetszett, rongyosra hallgattam, és folyamatosan mentem át a zenéiken. Számomra a hallgatásuk pont izgalmas volt. Csak leültem, és elmélyültem. Nem vártam semmit, de mégis mintha a végtelenséget adták volna a kezembe.


Egyéni véleményem, bár én is jobban kedvelem a Dream Theatre, Pink FLoyd koncept albumokat :)

2014. szept. 12. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Eltelt egy kis idő, azóta rendszeresen hallgatok Toolt és tényleg fa$zák a szövegeik, különösen a Vicariousnak, azt egyszerűen zseniálisnak találom.Az azonban még mindig zavar, hogy válogatás közbe ilyen "szutykokba" botlok, hogy 10 perc néma csend stb..Kicsit el kellett mélyülni 1-2 dalban de végül azokat is betettem a best of listámba.
2015. jan. 10. 23:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!