Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Tudnátok mondani 10 zenei...

Tudnátok mondani 10 zenei albumot, ami rátok nagy hatással volt?

Figyelt kérdés

És hogy melyikről mi a véleményed. Kort és nemet is írhattok.


az enyém, nem sorrendben:

Pink Floyd - Dark Side of the Moon (Imádom az atmoszféráját)

Led Zeppelin - Houses of the Holy (Első album volt, amit megszerettem a régebbiektől)

Korn - Follow the leader (Az ő zenéjüktől kezdtem rockot és metált hallgatni)

Hiperkarma - Hiperkarma (örök kedvencem)

Cage the Elephant - Melophobia (Változatos, mindig látok újat benne)

Phoenix - Wolfgang Amadeus (Nagyon megnyugtat, elvarázsol)

Beatles - Sgt pepper (Hát, ez is varázslatos :D)

Radio Moscow - Brain Cycles (Remek pszihedelika, régi nagyágyúkat idézi)

Shpongle - Are You Shpongled (Ettől repülök :D)

The xx - xx (Nagyon megfog a melankólikája és a stílusuk)


+1: Wolfmother - New Crown (Mert most ezt hallgatom :D)


17F



2014. aug. 8. 11:01
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%

2014-08-12 15:46


Az Once a Nightwish-tól, nem?


Amúgy gratula kérdező, hogy ilyen fiatalon ilyen jó zenéket hallgatsz, a Dark Side Of The Moon nekem is az egyik kedvenc. Mellette mondjuk még a The Rise and the Fall Of Ziggy Stardust and the Spiders from the Mars-ot mondanám David Bowie-tól, a Radiohead-től O.K. Computer, In Rainbows, Porcupine Tree Deadwing, Depeche Mode Black Celebration, ja meg még a Pink Floyd-tól simán mehet a The Wall vagy a Wish You Were Here.

2015. márc. 31. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 Tom Benko ***** válasza:
Subs, majd este írok.
2015. ápr. 1. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 Tom Benko ***** válasza:
100%

Na nézzük:

Black Sabbath - Cross Purposes (ez indított el a Heavy Metal felé)

Beatles - Revolver (mert ez volt az első élmény életemben, hogy egy dalnak nem kötelező a szerelemről szólnia)

BATHORY - Blood Fire Death (az első black metal élmény)

Richard Wagner - Brass at Valhalla (amikor kiderült, hogy a Heavy Metal évszázados műfaj)

Metallica - Ride the Lightning (ezért kezdtem el olvasni klasszikus irodalmat)

Manowar - Kings of Metal (azaz mit is jelent a szívvel-lélekkel kifejezés)

Slayer - Reign in Blood (no comment)

Skepticism - Stormcrowfleet (itt tudtam meg, hogy ami hpsszú, az nem biztos, hogy unalmas)

Pink Floyd - Atom Heart Mother (hogyan illeszkednek természetes zajok a zenébe)

A. E. Bizottság - Jégkrémbalett (aki rájön, miért, aközött kisorsolok egy fél nyomást)

2015. ápr. 6. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:

Nagyon tetszik a kérdésem. És a válaszok annál inkább. Látszik, hogy akinide írt, azt a zene tényleg megfogta, és szinte mindegy hogy mit is írt, azt azért, mert számára tényleg fontos. És ez a lényeg.


M:-)asrészről örömmel töltött el valamennyi együttes albuma amit írtatok, mert zömével ismerem őket, szeretem őket. Néha bűntudatom van hogy nem említettem meg én se a Radioheadet, bár inkább együttes szinten vannak nálam. Nem tudnék egy albumot se mondani tőlük, mert mindben megfog valami. Floyd ugyanúgy...

Mostanában többet nyitok amúgy az elektrónikáért. Már régebben is elvoltam a Kraftwerkkel, de mostanában nagyon átjárt a láz, és hihetetlen az ő tevékenységük számomra... New Order is nagyon bejön mostanság. Ohh, és a Goa zenék... hihetetlen nyugalmat adnak, bár a drogfogyasztás annyira nem vonz...


Pedig na... 18 lettem, nincs bűntudatom ha Cannibal Corpse-t hallgatok, vahy nem is tudom... a Vaginal Penetration odf an Amelus with a Musty Carrot nevű bandát nem ajánlom már... csak betegeknek... Ellenben Ace Venturát, Ott-ot, 1200 micrograms-ot ajánlok sokaknak.


Kaya Project. (Y) Nujabes... Chemical Brothers és Crystal Method. Foals, Foster the People, Sly and the family stone... meg nyuh... egy csomó királyság van a világban ami zene... bárcsak ismerhetném mind.

2015. ápr. 6. 21:20
 15/23 anonim ***** válasza:
100%

Led Zeppelin- Mothership (válogatás album, sok jó szám van rajta, első LZ lemezem), Houses of the Holy (iszonyat jó, kicsit progresszív vonal, IV. (a legszebb lassú számot tartalmazza)

Metallica- Ride The Lightning (Fade to Black róla gyönyörű szám, sajnos néha azonosulni is tudok vele, The Call of Ktulu nagyon szép istrumentális, For Whom the Bell Tolls nagyon ott van, a többi meg, csak jó)

Master of Puppets ( Welcome Home szövege brilliáns, többi is jó szám)

Megadeth- Youthanasia ( jó riffek, hangzatos számok, egyik kedvenc 'Deth albumom)

Guns N' Roses- Appetite for Destruction (ezzel ismertem meg a Guns-t)

Deep Purple- The Book of Taliesyn (nagyon ritka darab, általában nem szokták ismerni, de én oda vagyok érte), Deep Purple in Rock (a valaha volt egyik legszebb szám van rajta- Child in Time, Machine Head (klasszikusok)

19/lány

2015. ápr. 14. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
100%

Alvin és a Mókusok - Most is ugyan olyan jó

Junkies - SX7

Arctic Monkeys - AM

Queens of the Stone Age - ...Like Clockwork

Sum 41 - Screaming Bloody Murder

Sum 41 - Chuck

Rise Against - Endgame

Hiperkarma - Hiperkarma

Hiperkarma - Amondó

The Black Keys - El Camino

2015. jún. 3. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
100%

Na nem sorrendben, de amik hatással voltak rám illetve nagyon gyakran hallgatok.


Slayer - Reign in Blood (mai napid a legjobb thrash lemez szerintem)

HammerFall - Crimson Thunder

Bathory - Bathory

Children of Bodom - Hatebreeder

Iron Maiden - Killers

Iron Maiden - Brave New World

Paramore - Riot

Mayhem - Dawn of the Black Hearts

Darkthrone - Transilvanian Hunger

Demonlord - Hellforged


Ezeken kívül még nagyon sok van amit leírhatnék.

2015. jún. 3. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:

Carpathian - Isolation

Converge - You Fail Me

Kylesa - Static Tensions

Death Grips - The Money Store

La Dispute - Wildlife

Touche Amore - Just Exist

Rise Against - Appeal to Reason

Katatonia - Great Cold Distance

The Black Heart Rebellion - Har Nevo

Deepeche Mode - Violator

2015. aug. 16. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
100%

Érdekes, hogy sokan szeretik a klasszikus rockot, mégsem írta senkit a Queent, nem baj, én írom:)


Szóval:


Queen- Queen I.

Queen- Queen II.

Queen- A Night at the Opera

Metallica- ...And justice for all (már nem hallgatom, de miattuk kezdtem el rockzenét hallgatni)

Deep Purple- Made in Japan

Marillion- Fugazi

Scorpions- In trance

Beatles- Sgt. pepper

Mike Oldfield- Tubular Bells


és újabban ismerkedem a Pink Floyddal, de kedvenc albumot még nem tudnék mondani tőlük:)

2015. nov. 9. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
100%

1. Hiperkarma - Hiperkarma

2. Hiperkarma - Konyharegény

És még bemondanám simán az Amondót is - Bérczesi Robit a legjobb magyar dalszövegírónak tartom - részemről lényegtelen, hogy mennyiben köszönhető a drogoknak, amit letett az asztalra, akkor is egy zseni -, a zenei világát is nagyon szeretem az albumoknak.

3. Depeche Mode - the Best of

Elég klisé bevágni egy Best ofot, de nagyon szeretem DM-ot, ezen az albumon pedig rajta van az összes kedvencem :)

4. Emancipator - Soon It Will Be Cold Enough

Ezt nem lehet szavakba önteni, ezt meg kell hallgatni, és át kell élni.

5. Guns N' Roses - Appetite For Destruction

Nagyon szeretem gánszékat, ez szerintem a legütősebb albumuk.

6. Quimby - Ékszerelmére

Voltam vagy 6-7 éves, amikor már kívülről fújtam a Halleluját, később tudtam meg, hogy az egész album überkirály. A Quimby karrierjének csúcspontja ez az album, szerintem.

7. Rolling Stones - Let It Bleed

Nemrég kezdtem Rolling Stones-t hallgatni, nagyon megszerettem őket, ezt az albumot pedig bárhol, bármikor.

8. Beatles - Yellow Submarine

Hát ez csak így simán... <3

9. Slash - Slash

Slash is nagy kedvenc, a másik két albuma is nagyon bejöős, de valahogy ennek a hangulata fog meg legjobban.

10. RHCP - Californication

Gyerekkoromtól imádom az RHCP-t, szerintem a Californication a legzsenibb albumuk, habár a 2003-as és 2007-es lemezüket is rommá hallgattam.

(+1: Rammstein - Reise, Reise - a Rammstein egy elég nehéz időszakomon segített át, szerintem a maga nemében zseniális együttes.

+1: Ludovico Einaudi - Divenire

Einaudit is bárhol, bármikor, nem csak ezt az albumot.

+1: Placebo - Loud Like Love)


Leállok a plusz1-ezéssel, pedig benyomnék még párat :)


23/L

2016. márc. 5. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!