Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Ezek közül melyik gitárt...

Ezek közül melyik gitárt lenne érdemes megvenni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Szeretnék venni egy klasszikus gitárt, de nem tudom melyiket lenne érdemes megvenni. Ha lehetséges ebben az árban, akkor olyan kellene, amely haladóknak is megfelel.


- Cort AC100 NS

- Hora Spanish

- Fender ESC 105

- Hora Eco GS100M



2014. aug. 26. 18:39
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Én csukott szemmel a Fendert választanám, az egy márka, és ha gond van vele, joggal verheted az asztalt, hogy kenjék a hajukra, nem fogják azt mondani, hogy "Hát, a Cort az ilyen", vagy azt, hogy "Hát igen, a Hora-t ilyenre csinálják Romániában".
2014. aug. 27. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

A Fendernek ezt a kategóriáját ugyanúgy Távol-keleten készítik, mint a Cort-ot.

Sok olcsó kategóriás Squier elektromos és Fender akusztikus a Cort üzemében készült Indonéziában.

Nem hiszem, hogy bármennyire is verné az asztalt, ettől jobb lenne. Van egy angol mondás, miszerint "you get what you pay for", azaz olyan minőséget kapsz, amit megfizetsz. Akár Fender, akár Cort, ugyanabbab az árketóriában nem különböznek jelentősen.

2014. aug. 27. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Köszönjük, Aktív professzor, a kioktatást, és most a 100 000 ft-os kérdés: az eredeti kérdésre válaszolva, csak és kizárólag a 4 lehetőséget figyelembe véve, te melyiket vennéd meg a kérdező helyében?
2014. aug. 27. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Ha tudnám a választ, megmondtam volna neki, de ezeket a gitárokat nem próbáltam, ezért nem mondok olyat, hogy csak a név miatt válassza egyiket vagy másikat.

Nem kioktatás volt, hanem helyreigazítása annak a tévhitnek, hogy pusztán a Fender név miatt bármiféle "lehet verni az asztalt" ennél az olcsó, kezdő gitárnál szóba jöhetne.

2014. aug. 27. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Azért ez nem annyira tévhit, ez olyan, mint amikor az ugyanannyi pénzért vásárolt Sabian cintányért visszaviheted a Tamtamba, és ha nem ütőhiba miatt tört el, kicserélik vagy visszakapod a pénzt, Staggra meg azt mondják, hogy "ez Stagg, ez ilyen, nincs rá garancia".
2014. aug. 27. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Felőlem mindenki abban hisz, amiben akar, ufókban, gyíklényekben, vagy abban, hogy egy Fender név egy harmincezer forintos kezdő gitáron sokkal többet ér, mint a Cort...

De azért ha lehet, csak olyasmit terjesszen másoknak, amivel van közvetlen tapasztalata.

Próbáltad már ezt a dolgot ezzel a Fenderrel és ezzel a Corttal? Mert kissé sántít a hasonlatod...

2014. aug. 27. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Csak mellesleg: nem mondhatják azt, hogy ha gyári hibás a hangszer, hogy "nincs rá garancia".

10000 Ft bruttó érték felett kötelező jótállást vállalni a hangszerekre is. Nincs kivétel, csak azért, mert Stagg...

Ráadásul a meghibásodás esetén a bizonyítási kötelezettség az eladót terheli, tehát neki kell bizonyítani, hogy nem gyári hibáról, hanem helytelen használatról van szó.

2014. aug. 27. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Aktív-nak tökéletesen igaza van.

Amikor azt mondják egy gagyi márkára hogy "távol-keleti szar" oké, az.

Az ugyanolyan árú olcsó Fender ugyanúgy távolkeleti szar..

hidd el hogy az ég világon semmivel nem jobb minőség, mint egy akármelyik másik márka.


Van egy cég..(nevezzük Fendernek:)

Aki gyárt profi hangszert, ami drága, és igen, gyárt "gagyi" távolkeleti fost, ami olcsó. Ezen nincs mit magyarázni, és nincs is ezzel semmi gond, ez így múködik. választhatsz, kinek mit enged a pénztárcája :)

Csak nem kell belemagyarázni hogy azért mert Fender, akkor olcsó cuccai is jók. Nem. Olyanok amennyibe kerülnek.

2014. aug. 27. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 gordonid válasza:

Szia!

Szerintem a felsoroltak közül magasan a Fender a legjobb. De ez semmit sem jelent, hiszen minden gitárnak már hangzása van. Ez márkánként, típusonként és egyedenként is változik. Mindegyiknek különböző hangzásuk van. A legjobb gitárt neked kell kiválasztanod. Mint mondtam EZEK KÖZÜL a Fendert választanám, de mindegyik a maga nevében a legjobb. Szerintem vedd be a választásodba a Valencia nevű gitárt is. Remélem segítettem!

2014. aug. 30. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Mindegyiket kipróbáltad már és összehasonlítottad?
2014. aug. 30. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!