Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Milyen gyakorlatokkal fejleszt...

Milyen gyakorlatokkal fejleszthetném a gitár ritmusomat?

Figyelt kérdés

vannak különösen problémás számok, mint pl a seek and destroy, ahol a main riffet sokszor nem jó ritmusba játszom , előfordult h túl gyorsan/túl lassan pedig már úgy kb 1 éve el tudom játszani a számot elejétől a végéig(a szolón kívül) és ha pl háttérben szól a szám akkor nincs gond, vagy ha olyan backing trackre játszom amiben van basszusgitár akkor sincs, viszont ha csak dob backing trackra játszom akkor sokszor előfordul hogy ugye mivel ott először a gitár kezdődik és a 3. main riff ismétlés után indul be a dob, szóval amikor már szól a dob akkor aztán tudom játszani rendes ritmusban csak amíg nem akkor van h vagy túl gyorsan vagy túl lassan játszom, még ha nem is annyira h baj lenne, de mivel nem elő dobos ezért az nyilván nem tud alkalmazkodni... ugyan ebben a számban sokszor előfordul h pl a verse riffet játszom ritmuson kívül, de ezt is csak akkor amikor a szám elején egyből a main riff után van, amikor nem szól a dob azon a darabon... aztán amikor már szól akkor persze hallom hogy nincs ritmusban és vagy megállok egy pillanatra vagy sikerül helyesen folytatnom.


Na most tudom, elég kacifántosan fogalmaztam, de azért remélem értitek miről beszélek.

Különben a legtöbb számban nagyon ritkán fordul elő, hogy kiesnék a ritmusból, de főleg ez az a szám ami a legtöbb problémát okozza... és az a legidegesítőbb hogy vannak számok amiket nemrég tanultam meg, sokkal gyorsabbak, bonyolultabbak és mégsem rontom el (mármint a ritmust) míg a seek volt az első számok közt amit megtanultam a gitáron....


Ezt a problémát akkor vettem észre amikor élő dobossal játszottam, mert ugye ott csak dob volt, míg előtte mindig olyan backingtrackre játszottam amiben a gitáron kívül minden volt... aztán ezért váltottam olyan backingtrackek-re amiben csak dob van... és nem mondom, segített sok számban, de ez az egy valahogy még mindig problémás



2014. szept. 9. 01:20
 1/1 anonim ***** válasza:
Abból, amit leírtál, jó úton jársz, mert gyakorolsz. Gyakorolj metronómra is, az nem csúszkál, mint az élő dobos vagy mint a stúdiószámonak a fele, mert nem mindenki metronómra veszi fel a dobot a stúdióban. Tök egyedül viszont kegyetlenül nehéz megtartani a ritmust, én dobolok is, és büszkén vállalom, hogy aki 3 ütemen keresztül nem csúszik el 1 BPM-et sem semerre, annak csak szerencséje volt :)
2014. szept. 9. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!