Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Első gitár. Milyet vegyek?

Virry kérdése:

Első gitár. Milyet vegyek?

Figyelt kérdés

Nagyon régi álmom volt, hogy vegyek magamnak egy gitárt, és most adódott rá lehetőségem. Szóval ezért vagyok most itt ezzel a kérdéssel.

Sajnos nem sokat értek a gitárokhoz, úgyhogy ha valamiben tévedek kérlek ne szedjétek le a fejemet :(

Sokan mondták, hogy első gitárra nem jó túl sokat rááldozni. Én nem is szeretnék rá túl sokat költeni, talán csak 15-20 ezer forintot.

Én egy akusztikus gitárra gondoltam, szerintetek jó elsőnek? ( tényleg 0 a tudásom. )

És milyen márkákat ajánlotok?

Kicsi kezem van, szóval nem lenne baj ha át is érném a nyakát. :D

Nagyon megköszönném ha valaki segítene :)



2014. szept. 21. 19:46
 1/3 Soraah válasza:

Szia! :)

Én is az akusztikus gitárt ajánlanám, mivel azt egy kezdõ is kézbe tudja venni. Szerintem ezt válaszd. De persze, nem muszáj. :)

2014. szept. 21. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem egy Cort AD810 vagy Fender CD60 a minimum, amivel érdemes kezdeni.
2014. szept. 22. 03:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én az első gitáromat használtan vettem. Bár az elektromos volt :)

Igazából akusztikust már elég olcsón is tudsz kapni, főleg ha használttal is megelégszel. De újonnan is vannak olcsó darabok akár 10 alatt is.

Nézelődj a google-n. Gondolom az alapokat tudod, hogy 6 húr van rajta, a húrlábtól a fogólap másik végéig a távolságnak 65cs-nek kell lennie. És hogy ne menjen el annyira a húr a fogólap felől.

A nyakát mindenféleképp át fogod érni :) Inkább még a húrszettel lehet gond. Kezdésnek a legjobb talán a 0.10-es, de csak ha van lehetőséged választani :)

2014. szept. 23. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!