Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Melyiket válasszam?

Melyiket válasszam?

Figyelt kérdés

Előre is elnézést ha rossz kategóriát választottam, de nem találtam jobbat. A helyzet az lenne, hogy nem tudom eldönteni, hogy szólógitáron vagy basszusgitáron tanuljak meg játszani. Az igazság az, hogyha rajtam múlna akkor mind a kettőn megtanulnék, de anya azt mondja, hogy választanom kell a kettő között. Annyit már tudok, hogy először veszek egy olcsó akusztikus-t és azon összeügyeskedek valamit, majd rá pár évre venném meg az egyiket, vagy mire összegyűlne rá a pénzem. Azt szeretném ha segítenétek a választásban. Érveket és ellenérveket sorolnátok fel.

Amúgy ha pár hónappal ezelőtt kellene választanom, akkor még biztos, hogy a szólógitár mellett döntenék, de az ingatott meg ebben, hogy a példaképem is basszeros:S


2012. márc. 17. 13:00
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Basszusgitárt.

Szólógitárosból annyi van, mint a szemét.

2012. márc. 17. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 Darko1998 ***** válasza:
Egyetértek az előző válaszolóval. Basszus gitárosok nagyon felkapottak. De szólóval élvezetesebb játszani. Nekem mind kettő van szóval nem tudom, hogy milyen helyzetben lehetsz. Ha élvezed a zenét akkor szóló. És ha szeretnél egy jó bandába bekerülni, akkor basszus. (Nekem kicsit unalmas volt a basszus, csak úgy hozzá teszem)
2012. márc. 17. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Hát az a helyzet, hogy nem állunk olyan anyagi helyzetben, hogy csak úgy gitárokat vegyünk hozzávaló felszereléssel. Amúgy ez még csak megnehezíti a dolgom, hogy a basszerosok felkapottabbak, mert szeretnék majd egy bandába bekerülni, de én is úgy érzem hogy a szólógitár hangja jobban vonz..
2012. márc. 17. 21:15
 4/17 anonim ***** válasza:

Azt válaszd amelyik felé jobban húz a szíved, ne azt nézd melyikkel mész többre.


Én szólóval kezdtem 3évig elvoltam vele, aztán vátottam basszusra, lassan már 5 éve.


Azt javaslom próbáld majd ki mindkettőt ha tudsz egy bizonyos szinten már játszani az akusztikuson, és megérzed, melyik jön be jobban.:)


Ha már bekerültél egy JÓ bandába, ott nem lesz elég hogy 3 percen keresztül üresen pengeted a legfelső húrt, azaz nem lesz unalmas. Nem tankcsapda, nirvana, meg hasonló pop-punk zenekarok feldolgozásait kell játszani.

Ha szereted azt a zenét amit játszol az nem lesz unalmas.


Nem azt mondom, hogy úgy kell sleppelni minta gép, meg olyan témákat tolni, hogy azt el se lehet...:D

Van sok "egyszerűbb" témát játszó zenekar, amik élvezhetőek.

PL.: http://www.youtube.com/watch?v=OJbFitcG_-Q&feature=related

2012. márc. 18. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

szerintem is, amelyik jobban tetszik, azon játssz. egyébként gitárosból hiába van több, egy együttesben több gitáros is elfér, de mondjuk több basszerosnak nem sok értelme van :D

illetve ne a gitárosok számát nézd, hanem a minőségét :D Tele van az ország szar gitárosokkal, hiába vannak sokan, annyi szar van, hogy csak na :D bár basszusgitárosból is

én játszok klasszikus gitáron, szólógitáron, és basszuson is, és igazából mind a három fajtán ki tudom élni magam :D Nekem a klasszikus gitár jelent legtöbbet, az a legkifejezőbb, de ugyanúgy elvagyok szóló, és basszusgitáron is

2012. márc. 18. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 Jakcsi ***** válasza:

Basszusozni jóval könnyebb.

Nekem sok évnyi szólógitározás után unalmas volt a basszus, maradtam is a szólónál.

2012. márc. 19. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Egyetértek az előttem szólókkal, basszusgitárral jóval nagyobb az esélyed arra, hogy bekerülj egy jónak mondható bandába. Nagyon sok együttes keres basszusgitárost, és nem mellesleg tényleg sokkal könnyebb rajta játszani, mint szólógitáron. Ha vonz a basszus hangja, megszereted a hangszert, akkor azon is úgyanúgy lehet brillírozni, mint bármely más gitáron. Nézzük például Fleát az RHCP-ből.

Persze ha nem akarod egyből "meghódítani a közönség szívét", nincsenek "csak már csinálnánk-féle" zenészi ambícióid, akkor a szólógitár tökéletesen megfelel.

2012. márc. 19. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

"Basszusozni jóval könnyebb.

Nekem sok évnyi szólógitározás után unalmas volt a basszus, maradtam is a szólónál."


Az, hogy "ding-ding-dong-dong" az nem basszusgitározás. Basszusgitáron jól játszani sokkal nehezebb, mint gitáron.

2012. márc. 19. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 Jakcsi ***** válasza:
73%
Mégis a számok 90%-a basszusgitáron annyi, hogy "ding-ding-dong-dong"
2012. márc. 19. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

bizonyos stílusokban :D De nem kell nagyon szélsőséges stílusra gondolni ahhoz, hogy értelmesebb basszustémákkal találkozzunk

meg most annak mi értelme lenne, hogy az akkordok alaphangját játssza egy életen át? :D Az nem zenész, az betanított munkás, kihívások nélkül :D

2012. márc. 19. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!