Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Mit szóltok az új Tankcsapda...

Mit szóltok az új Tankcsapda albumhoz? (Urai vagyunk a helyzetnek)

Figyelt kérdés
Lukácsék szerint a legjobb 3 albumuk 1ike ez

2014. okt. 19. 10:21
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
90%

Bár eddig csak pozitív véleményeket olvastam róla, de nekem nem nagyon jött be. Valahogy nekem elég egyhangú lett az egész. Kissé most metálosabbra vették a figurát, ugyanúgy, mint ahogy a Depresszió is a legutóbbi lemezével és engem az se nyűgözött le.

A keverése sem nagyon tetszik, nagyon erőtlenül szólnak szerintem a dobok. Pár dalt azért találtam rajta ami tetszik (Semmi pánik, Köpök rátok, Sállállálá), de azok se váltottak ki olyan hatást belőlem, hogy együltő helyemben, tízszer meg akarjam hallgatni őket egymás után.

Pedig amúgy azt nem mondhatom, hogy Lukács kifogyott volna a témákból, mert is énekel olyan dolgokról, amikről más albumokon nem. De valahogy a dallamok most nem voltak nekem olyan fülbemászóak.

Szóval nekem ez most egy közepes album lett, a Rockmaffia sokkal jobban ütött anno.


Hozzátenném, hogy én nem tartozom ahhoz a réteghez, akik szerint "a tankcsapda egy fos, mer' elatta magát és divat!", meg, hogy "az utolsó jó lemez a' zagyarország volt!".

Igenis sokat vártam ettől a lemeztől, de ez most nem jött be. Van ilyen.

2014. okt. 20. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
* itt is
2014. okt. 20. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

ment a zöld kéz nkd! valamiben egyetértünk, h ez a lemez erősebb mármint zeneileg.sőt egy fullmetál dal is van rajta.


az h a keverés dolog sztem szándékosan van úgy ahogy, h visszaadja a régi csapda hangzást.

2014. okt. 21. 20:34
 4/14 anonim ***** válasza:
Az lehet, viszont a Köpök rátok-nak számomra így máris csökkent az élvezeti értéke. Amikor kijött a klipp és meghallgattam, egyszerűen imádtam, olyan erőteljesen szólt az egész, hogy szinte levitte a fejem! Ez a furán megkevert albumverzió viszont nekem nagyon halovány... lehet, hogy ennél a dalnál inkább maradok a klippes hangzásnál.
2014. okt. 21. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

a klippes dolog pont azért van úgy sztem mert az mégis klipp és "kicsiszolt" zenét akarnak alatta...


ja de, mindenkinek más tetszik és egy 25 éves bandának nem könnyű az élen maradni, ráadásul aktívan. ez dícsérendő. nem vagyok tankcsapda fan, de ahogy végighallgattam a lemezt, az jött le h Lukácsék mindent beleadtak ami az elmúlt 25 évben történt. bónúszként ott az említett metál dal(az elején majdem azt hittem h egy korábbi lemaradt Ektomorf-os dal vettek elő), meg a Lukács Laci szövegelése. nagyon meglepett, hogy reppelni is tud vmennyire. :D

2014. okt. 22. 21:47
 6/14 anonim ***** válasza:
Jó, hát most én se azt mondom, hogy ez egy full rossz lemez lenne, mert érzem én rajta az igyekezetet. Csak egyszerűen nem hagytak bennem olyan mély nyomot a dalok. Túlságosan metál stílusú lett ez az album, ami kétségtelenül nem az én világom, én inkább a lazább, dallamosabb irányzatokat kedvelem a rockban is.
2014. okt. 22. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
igaz, de tegyük hozzá h a tankcsapdának (meg a többi zenekarnak) is nyitni kell más irányba, h ne csak a kemény mag hallgassa őket... ezért aztán semmi szükségük a kétlábdobra, de mégis jó h ütősebb/metálosabb dalokat produkáljanak vele, így a metálfej is kíváncsi lesz a zenére... stb
2014. okt. 24. 14:08
 8/14 anonim ***** válasza:

naigen, az, hogy az album tele van megmondós számokkal, a Köpök Rátok már nem is olyan jó.. nincs honnan kiemelkednie.. sajnos ez nem azt jelenti, hogy a többi szám olyan jó lenne, de témában nem emelkedik ki

mikor először hallgattam, nagyon nem tetszett az album.. max 1-2 része

mostmár egészen megbarátkoztam vele.. nem lesz a kedvencem.. szeretem a hörgős zenét, de valahogy a Csapdának nem áll jól.. olyan.. jellegtelen..

Nekem tetszett a Minden Jót is, a Rockmafia is.. ez annyira nem.. de ahogy Laci szokta mondani AS, vagyis ahogy sikerül

Ja..


(Ui: ez a folytonos "ja"zás megőrjített:D)

2014. okt. 24. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

ilyen a Csapda. jól megmondja a magáét, nagyon egyszerűen, könnyű értelmezni. én ezt szeretem benne

...


"szeretem a hörgős zenét, de valahogy a Csapdának nem áll jól.. olyan.. jellegtelen.."


igen, ez afféle színezék a lemezen, ezért is kérték fel Farkas Zotyát a közreműködésre. Élőben nélküle nem fog szólni az a dal.

2014. okt. 25. 13:58
 10/14 anonim ***** válasza:

Én nem tudom ki az a Farkas Zotya, de kár volt meghívni.. a Koponyák és Csontvázak számuk abszolút metálba illő, csakhogy miután a Csapda nem metálzenekar, nincs ebben a stílusban egyéniségük és így ez a szám.. egyszerűen unalmas lett


amúgy örülök a váltázsnak, rühellem a "régitécséjobbvolt" szövegeket, kell a változás nekik is és örülök annak is, hogy ezt ekkora lendülettel teszik, de ez az album kicsit sablonosra sikerült.. jók a dalok, van amelyik kimondottan megragadt a fejemben, de akkorát azért nem ütött mint ahogy ők nyomatják

2014. nov. 2. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!