Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » A tab olvasásról szeretnék...

A tab olvasásról szeretnék kérdezni, rengeteget keresgéltem interneten, de mindegy is, lent kifejtem. (? )

Figyelt kérdés
Szóva, azt ugye felfogtam, hogy a hat vonal jelképezi gitár húrjait, a számok pedig a bundokat. De (főleg magyar daloknál) gyakran tapasztalom, hogy nem ilyen formában, hogy is fogalmazzak, "leírva". Hanem a szöveg főlé vannak írva az akkordok, és kész. Szóval ezeket, hogy kell érten? Csak azokat pengetjük meg amik megvannak jelölve? Hányadik bundon? Tudom, hülye kérdés, de tényleg nem értem. Itt egy példa [link] Az értelmes válasozkat előre is köszönöm :)
2014. okt. 27. 22:26
 1/3 anonim ***** válasza:

Mivel itt akkordok vannak jelölve, nem hangok, így választhatsz, hogy vagy egyszerre lefogod, és lejátszod, ami az ábrán van, vagy külön egyesével a hangokat.


De egyébként ha rákeresel neten az akkordokra, akkor ott szerintem még érthetőbben is el fogják magyarázni, hogy melyik akkordnak milyen fogása van, és hogyan lehet ezeket játszani.

2014. okt. 27. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Mármint úgy értettem, hogy 1. akkord F-dúr, akkor az hangokban F A C-t jelent. Ezt lefoghatod egyszerre, és kijátszhatod egyszerre, mint akkord az FAC-t, vagy külön-külön pengeted az F és A és C hangokat.
2014. okt. 27. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Á, köszönöm! Már világos :)
2014. okt. 28. 11:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!