Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Nektek meddig tartott megtanul...

Nektek meddig tartott megtanulni rendesen szólózni?

Figyelt kérdés

nyilván ez nem olyan dolog, ahol megmondhatjuk h ez már rendes szólózás az még nem, de én most arra gondolok, hogy nehezebb szólókat mint pl metallica, megadeath, ac/dc, akela stb, amikhez már tényleg nagy tudás kell.. szóval hány évig tartott míg el tudtatok játszani pl egy battery stílusú szólót?

és mennyire intenzív gyakorlás mellett, tanárral, tanár nélkül stb ?


Kérlek a kérdésre válaszoljatok, nekem is van elképzelésem mennyi idő után jutok el arra a szintre, pusztán kiváncsiságból kérdezem



2014. okt. 31. 21:02
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem tudom megmondani, de ebben az értelemben én nem tudok "rendesen" szólózni, mivel nem nagyon szoktam mások számait játszani és ha mégis, nem ilyen együttesekét.

15 évesen kezdtem magamtól tanulgatni és pár év volt, nem sok gyakorlással, amíg mondjuk pár Dire Straits szólót nagyjából jól el tudtam játszani, hallás után. Mivel akkoriban tabot nem is láttunk.

Ha keményen gyakorol valaki (napi több órát) és van tehetsége meg egy jó tanára, szerintem egy év alatt elég sokáig eljut már.

2014. okt. 31. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

természetesen nem pont arra gondolok itt, hogy egy bizonyos szólót meddig tartott, hanem inkább arra, hogy meddig tartott eljutni egy kb olyan szintre.

Tehát lehet h valaki metallicáról még nem is hallott, de már van olyan szinten, hogy rövid idő alatt meg tudja tanulni bármelyik szólójukat. Szóval a kérdés h kb meddig tartott eljutni arra szintre. Tudom ez nem lehet pontosan behatárolni, de kb. tudni lehet h 1 év vagy 10.


És ismételten mondom, nem azt kérdeztem h hogyan lehet elérni arra a szintre, meg mi kell hozzá, hanem hogy nektek meddig tartott, milyen intenzív gyakorlással.

2014. okt. 31. 21:33
 3/7 anonim ***** válasza:

Akkor nem tudok igazán témába vágót mondani. Én nem sokat gyakoroltam magamtól, viszont hetente 3-4 alkalommal próbáltunk a bandával, azok általában legalább 2 órásak voltak, ez ment 3-4 éven át.

De jelenleg nem tudnék könnyen eljátszani ilyen szólókat, illetve fogalmam sincs, mert nem szoktam ilyesmit próbálni. De gyanítom, hogy meg kéne küzdenem vele.

2014. okt. 31. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Szerintem pár év pl nekem nem jelent nagyobb problémát de szerintem ez nem feltétlen szint kérdése mivel aki kitalálta azt a szólót az lejátsza bekötött szemmel is mivel za neki nem nehéz ha te kitalálsz egy szólót a jelenlegi tudásodból odaadod valakinek lehet hogy talál benne nehézséget ugyan ugy meg kell tanulnia mivel az neked a legkönyebb de ettöl függetlenül azt nem szabad elfelejteni hogy egy nehéz szólót aki kitalálta is gyakorolta napokig hetekig nem ugy van hogy ledarálja 1x megjegyzi és kész :)
2014. nov. 2. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

egy metallica-szóló nem egy olyan nagy vasziszdasz. a mainstream metal főleg a technikára épít. ha kigyúrod a kellő mozdulatokat, simán lejátszod ezeket.

fontos, hogy leszedjél szólókat, de ha már leszedsz, ne ilyeneket szedj. és magán a transzkriptáláson is érdemes túllépni. az improvizált szóló a zenélés csúcsa, viszont ahhoz egy életen át tolni kell a műszakot.

2014. nov. 3. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

én is úgy gondolom, hogy ha technikailag eljutsz egy bizonyos szintre, akkor bármilyen szólót meg tudsz tanulni, de itt nem ez volt a kérdés...

a kérdés az volt, neked meddig tartott eljutni egy olyan szintre... bár nem írtatok hülyeséget, valahogy senkinek se sikerült megválaszolni a kérdésem , na de mind1 is, nem lényeges csak kíváncsi voltam

2014. nov. 4. 18:36
 7/7 anonim ***** válasza:

nem értem, hogy miért nem válasz a kérdésre.

én nem tudok jelenleg egy metallica szólót sem eljátszani, mert nem gyúrtam ki azokat a figurákat, amikből azok a szólók állnak. ha adsz kb. 5 hetet, kigyúrom, és onnantól kezdve lejátszom neked azt a talicska szólót, amelyik kéred. teljesen kezdőként nem lehet megmondnai, hogy meddig tart. talán 2-3 év.

2014. nov. 5. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!