Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Csak én érzem úgy, hogy soha...

Csak én érzem úgy, hogy soha nem fogok tudni megtanulni rendesen németül?

Figyelt kérdés

Tizedikes középiskolás vagyok. Nyelvi előkészítő osztályba járok, így 2 nyelvet tanulok egyszerre. Angolt már általános iskola óta tanulom. Szeretem is, filmeket is nézek angolul. A németet tavaly kezdtem a középiskolába. Tavaly még normális tanárunk volt, de idén egy olyan aki nem foglalkozik semmivel bejön elolvastat velünk pár mondatot aztán ennyi. Most kezdjük venni a múlt időt és kicsit el vagyok keseredve.

Vagy ez mindenkinek ilyen volt az elején és majd belejövök?



2013. nov. 19. 23:07
 1/10 anonim ***** válasza:
Belejössz
2013. nov. 19. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Rebelle ***** válasza:
én is kéttannyelvű-be jártam 1.-4.- ig és utána költöztem ki 11 évesen Németországba, hamar megtaultam , mert az angol segített benne és most 4 év után szinte "tökéletesen" beszélek . :D, nézz német adókat meg filmeket én nemnéztem 2 évig mert kinem állhattam és utána elkezdtem nézni és nagyobb lett a szókincsem.Én most franciát is tanulok 2730. nyelvnek :D (feleslegesen) , de az is megyeget :D
2013. nov. 20. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Vörösnefelejcs ***** válasza:
Angol után minden nyelv nehezebb. A németben ige- és főnévragozás van, amit meg kell tanulni és a nemek is ott vannak. Normális, hogy nehéznek érzed, ráadásul, későn kezdted tanulni. De belejössz. Angol után mindenki nagyot néz. :)
2013. nov. 20. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Hát igen. Német után könnyebb lett volna az angol.


Angol után a német, az elég húzós lesz.

2013. nov. 20. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Hm... ismerős a dolog. Nem ugyanaz a személy a tanárunk?

Én eddig mindent magánszorgalomból értem el, úgy h elmentem a könyvesboltba és vettem német nyelvkönyveket, és azokból tanultam (hidd el, nem nehéz!). :)

Azt meg el kell fogadni h a tanárod(ugyanúgy mint az enyém) egyszerűen ALKALMATLAN arra, h tanítson. ezen ne mérgelődj.

2013. nov. 20. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
nem :(
2013. nov. 20. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Vörösnefelejcs ***** válasza:

Ahogy átolvastam az összes választ, gyanút fogtam, hogy az a véleményed támad, hogy sosem tanulsz meg, mert azt mondtuk, hogy nehéz.


Naná, hogy nehéz, objektíve nehezebb, de megtanulod, más is így járt, de megtanulta.


Arról már nem is beszélve, hogy észrevetted a tanárok közti különbséget. Ilyenkor múlik több rajtad, mint egy jó tanárral, de ha fejben tartod a célodat (két nyelv), akkor kibírod, míg nem jutsz megint egy jobb tanárhoz. A nyelvet egyedül te tudod megtanulni, még egy igazán jó tanár sem tudja helyetted bevágni a ragokat, vagy megtanulni a szavakat. Oké? Cheer up.

2013. nov. 21. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

MEGFOGSZ TANULNI!!!:)


Egyébként hidd el úgy lehet a legjobban megtanulni,ha Németül olvasol , filmeket nézel... Esetleg keresel egy németet akivel tudsz beszélgetni:D

Mert anyukám is úgy tanult meg, hogy kiment Németországba (Úgy, hogy egy szót se tudott) :)

2013. nov. 21. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Belejössz. Engem betettek anno kilencedikben egy olyan csoportba németet tanulni, ahol mindenki 7-8 éve tanulta a németet és elég rendesen tudta az alapokat, én meg... nuku, semmi. Elég gyorsan is haladtunk, én meg kaptam az egyeseket. Akkor ugyanezt gondoltam, amit te, hogy nekem ez nem fog menni, és meg fogok bukni. Csak én teljesen egyedül voltam..

Már már rájöttem, hogy a német az egy rohadt egyszerű nyelv. Teljesen logikus és könnyen használható. Hidd el, belejössz, csak ne add fel. Ez egy hosszú folyamat.

17L

2013. nov. 25. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

"Az angol után a német húzós lesz."

Bullshit. Minden kezdet nehéz, szerintem az angol a német után is ugyanúgy nehéz.

2013. nov. 25. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!