Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Hogyan tudnám azt elérni,...

Hogyan tudnám azt elérni, hogy magasabb hangon is tudjak énekelni?

Figyelt kérdés
18éves vagyok,elvileg még nem késő a hangszálak fejlesztése.Nincs pénzem énektanárra.Nem tudnátok olyan videókat küldeni,ami segít begyakorolni a magas hangot?Előre is köszi!
2010. jan. 26. 15:07
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem nem késő, hanem 17 év előtt nem is szabad kezdeni, mert csak árt.

Skálázgatni kell, van pl. az úgynevezett staccato gyakorlat, de azt most így leírva nem lehet elmagyarázni, azzal sokkal magasabb hangokat érsz el, mint gondolnád. Tanár nélkül nem igazán ajánlatos, és nem is mész vele sokra. Inkább keress fel egy állami zeneiskolát, ahol tehetség alapján felvesznek, és egy félévre pár ezer Ft (vagy annyi sem, nem tudom).

2010. jan. 26. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Sok skálázás, és tanulj meg hosszan tiszta hangokat énekelni. Próbálj meg egyre nagyobb hangtávolságokat ugrani skálázás közben. Gyakorolj sokat, és csak akkor haladj, ha hallod magadon a fejlődést.
2010. jan. 26. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Thurston ***** válasza:
Ahogy már elmondták, sok skálázás, és próbálkozz a hangtartományodon kívül énekelni. Amúgy itt a londoni zeneakadéméián már bevett szokás pár éve, hogy énektagozaton a death growl és a fry scream tehcnikák elsajátításával növelik ah angtartományt, ugyanis zaokhoz olyan légzéstechnika elsajátítása szükséges, amit tiszta énekhang során nem tudsz fejleszteni. Vagy valami ilyesmi.
2010. jan. 26. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én pár éve énekelek kórusban. Alt szólamban vagyok, mert mikor kezdtem az énektanárom oda tett, jó mélyet tudtam énekelni,magasat viszont nem. Ám én rockot hallgatok, és éneklek is, pl. Rúzsa Magdi, Kelly Clarkson számokat, ők meg jó magasan énekelnek. És a sok énekléstől igen is bővült a hangterjedelmem, most már simán mezoszopránban lehetnék, mert már az alsó G-nél mélyebb hangokat csak reggel érem le... Ez nekem 3 évbe telt, hogy magasan is tudjak énekelni, úgyhogy csak türelem és sok gyakorlás. Énektanár meg nagyon fontos lenne.
2010. márc. 3. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Sok lehetőség van. Például ha fiu vagy, simán megszorítod a golyóidat s egyből vékony magas hangod lesz.
2010. jún. 24. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!