Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Mi lehet a hiba a gitáron?

Team55 kérdése:

Mi lehet a hiba a gitáron?

Figyelt kérdés
Most csináltam meg rajta a finomhangolást de a legalsó E húr teljesen elüt a B-től, akárhogy állítom be. Lehet hogy a nyakon kéne állítani, vagy mi lehet még a hibája?(A többi húr jó csak ezzel van baj.)

2014. nov. 11. 20:38
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Írd le normálisan mi a probléma, vagy vidd el szakemberhez.

Az, hogy "elüt" nem mond semmit.

Azt sem nagyon értem mi az, hogy megcsináltad rajta a finomhangolást.

2014. nov. 11. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

gondolom floyd-os és a finomhangolóval hangolt , de nálad ez ilyen esemény számba megy? :D

de valóban egy kicsit jobban is leírhatnád hogy mia problem

2014. nov. 11. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Nyilván az E az E, a B (ami magyarul amúgy H) meg H. Persze, hogy elüt.


De mi a baj vele?

Katasztrófális, hogy még kérdezni se tudtok :(

2014. nov. 11. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 RicsiSquier ***** válasza:

B húr nincs a gitáron.


Mi az a finomhangolás?


Mit mondott minderre a gitártanár?

2014. nov. 12. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Az utolsó nagy zseni lehet :D nem értem miért válaszolsz ha te is hü...lye vagy a témához van olyan húr csak mi hívjuk h nak máshol b amúgy miért ne lenne ha bemész a hangszerboltba pl póthúrért mit mondasz kérsz a legvékonyabb húrnál eggyel vastagabbat xdd :D -.- a másik nem tudod mi az a finomhangolás akkor mért állítod be a kérdezőt hülyének , és ki mondta neked hogy van gitár tanárja :d
2014. nov. 13. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Teljesen igaz, csak akkor húr helyett is mondjuk string-et, mert mi hívjuk csak húrnak.

Ha egy boltban kérsz egy B-húrt, nem fogsz kapni, csak B-string-et... zsenikém :D

2014. nov. 13. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Zsenikének üzenem továbbá, hogy a következő országokban használnak H hangot B helyett:

Németország, Hollandia (bizonyos kivételekkel), Dánia, Svédország, Izland, Finnország, Észtország, Litvánia, Szerbia, Horvátország, Magyarország, Lengyelország, Csehek és Szlovákia.

Tehát nagyjából majdnem az egész Észak-, Közép- és Kelet-Európa.

2014. nov. 13. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
szòval kapsz egy b string et = b hùr helyett valahogy nem èrtem ebbe mièrt kellett belekötni, jò akkor nem csak mi használjuk de mivel m.o n vagyunk ezèrt nálunk igy használják de ettöl függetlenül a b is teljesen elfogadott ès ismert + ez a nevük szintèn nem èrtem mi volt ebbe a lènyeg hogy a vàlaszbol kiemeltèl 2 dolgot ràadásul az elsõ èrtelmetlen a második amit kiemeltèl tènyleg ugy van de nem erre irányult a válasz hanem hogy lètezik ilyen húr ki mikor hol hogy hívja :D
2014. nov. 13. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 RicsiSquier ***** válasza:

Na most akkor mi legyen az elfogadott? A B a H hangnál egy fél hanggal mélyebb hang, vagy maga a H hang? De akkor mi lesz, ha a B hang elé teszem a keresztet? Basz? :D És ha legközelebb valamelyik klarinétos vagy fuvolás hangot kér tőlem most akkor az szerinted H legyen vagy B?

Gondolom te is valami konziban oktathatsz :D


Én még a póthúrral sem vagyok rendben, mert mindig egész készletet cserélek. Úgyhogy nem vettem még pót B húrt.


A finomhangolást sem csináltam meg még, mert soha nem volt floydos gitárom, de ha valaki olyan virtuóz, hogy floyd kell a stílusához, az miért lepődik meg ha elüt a két húr hangja?


Tanítasz még engem mester?


Ha az a baja a kedves kérdezőnek, hogy nem lehet jól behangolni, akkor valószínűleg csúszik valamelyik húr, tehát rossz a rögzítés. De ez csak találgatás.

2014. nov. 13. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Azon csöppet se csodálkozom, hogy nem érted.


Először te bizonygattad, hogy márpedig azt B-nek kell mondani, azzal indokolva, hogy csak mi mondjuk H-nak.

Ezzel ugye két baj van, egyrészt, hogy nem igaz (ezt leírtam részletesen), tehát eleve az érvelésednek így már nincs értelme.

Másrészt ezen az alapon semmilyen magyar nevű zenei/gitáros szakkifejezést nem kéne magyarul mondani, mivel csak mi hívjuk úgy. Ez ugye megint csak értelmetlen.


Nem kötöttem bele, hanem egyrészt kijavítottam azt, amit rosszul mondtál, másrészt egy példát hoztam rá, hogy miért rossz az érvelésed...


Talán most már érted... :)

2014. nov. 13. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!