Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Mi lehet a hiba a gitáron?

Team55 kérdése:

Mi lehet a hiba a gitáron?

Figyelt kérdés
Most csináltam meg rajta a finomhangolást de a legalsó E húr teljesen elüt a B-től, akárhogy állítom be. Lehet hogy a nyakon kéne állítani, vagy mi lehet még a hibája?(A többi húr jó csak ezzel van baj.)

2014. nov. 11. 20:38
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

nem kell ahhoz virtuóznak lenno hogy tremolós gitárod legyen... nagyon sok trükköt meg lehet vele tanulni, amik egyáltalán nem igényelnek virtuóz tudást..


Az meg nem mind1 hogy B vagy H húr? Szerintem ezt kb az első nap megtanultam amikor a zenével kezdtem foglalkozni... és valószínűleg mindenki érteni fogja hogy mire gondolsz... és ez nem egy szó, hogy akkor ebből következve a húr helyett stringet kéne mondani.. ez csak egy betű.

2014. nov. 13. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 RicsiSquier ***** válasza:

Nem mindegy, mert nem ugyanaz a hang. De tényleg hagyjuk. Rájöttem magamtól is rögtön, hogy a H húrra gondol.


Tremolós gitárom meg van nekem is. Floyd Rose tremolós nincsen.

2014. nov. 13. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Azért nagyon nem mindegy, hogy H vagy B, ugyanis a magyar zenei szavaknál ez KÉT KÜLÖNBÖZŐ hangot jelent.

B-nek leginkább a guitar pro-n meg tab-okon felnőtt ifjú titánok hívják, akik nagy része nem is tudja, hogy a zenelméletet viszont tanulók számára ez bizony nem ugyanaz a hang.

2014. nov. 14. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
magyar vonatkozásban gondolkodunk ugyhogy h de a legtöbb külföldi oldalon b ennyi nem.kell ebböl vitát csinálni ès egy szòval sem.mondt hogy b nem kell mondani :) attol mèg hogy nem veszel pòthurt mèg akármelyik boltba megèrtik ha b húrt akarsz :) nem kell virtuòznak lenni ahoz hogy legyen floyd rose od :)
2014. nov. 14. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Az egészben az a legviccesebb, hogy még mindig nem tudni, mi az, hogy "a legalsó E húr teljesen elüt a B-től".
2014. nov. 14. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

furcsa lenne ha ugyan ugy szolna :D amugy az is lehet hogy nem tudja j

használni a hangolót mert làttam már olyat akinek hasonlò baja volt ès ugy csinálta hogy már nem h volt a hang hanem c ès ugy gondolta hogy mivel az van legalul az lessz a legmagasabb hang ès nem visszengedte egy hangal hanem addig feszítette amig h nem lett az màs kèrdès hogy kicsit magasra sikerült :D

2014. nov. 16. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!